Liverpool houdt kans op Champions League na zege in Leicester
LEICESTER (ANP) - Liverpool blijft door een zege op Leicester City kans houden op de derde of vierde plaats in de Premier League. De ploeg van coach Jürgen Klopp won met 3-0 bij Leicester dat voorlaatste staat op de ranglijst en moet vrezen voor degradatie.
Liverpool staat na de zege op 65 punten. Nummer 3 Newcastle United en nummer 4 Manchester United hebben 1 punt meer, maar een wedstrijd minder gespeeld. Die twee clubs spelen nog drie wedstrijden, Liverpool nog twee. De ploegen in de top 4 van de Premier League plaatsen zich voor de groepsfase van de Champions League volgend seizoen.
Curtis Jones scoorde op aangeven van Mohamed Salah in de eerste helft twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk en Cody Gakpo de hele wedstrijd speelden. Gakpo stond met een pass op Salah aan de basis van het tweede doelpunt. Trent Alexander-Arnold maakte met een fraaie vrije trap in de tweede helft de 0-3.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
6 uur geleden