Liverpool heeft Mané terug na winst Afrika Cup
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Sadio Mané terug na diens deelname aan het toernooi om de Afrika Cup. De aanvaller bezorgde Senegal zondag de titel, door in de finale tegen Egypte de beslissende strafschop binnen te schieten. Mané (29) kreeg van Liverpool daarna de tijd om de festiviteiten in Senegal mee te maken.
De vleugelspits, die dit seizoen in de Premier League acht doelpunten maakte, hervatte vrijdag de training bij zijn Engelse club. Volgens manager Jürgen Klopp kan Mané zondag in de competitiewedstrijd tegen Burnley weer meedoen.
"In emotioneel opzicht zweeft hij waarschijnlijk nog steeds", zei de Duitser. "We moeten wel bekijken hoe Sadio er fysiek aan toe is." De Senegalese voetballers werden maandag door tienduizenden landgenoten toegejuicht in Dakar. President Macky Sall beloonde de spelers onder meer met een flinke premie en vastgoed. Mané kreeg ook te horen dat een nieuw te bouwen stadion in Sédhiou, de regio waar hij vandaan komt, zijn naam gaat dragen.
Mohamed Salah, die het met Egypte in de finale van het Afrikaans kampioenschap via strafschoppen moest afleggen tegen zijn clubgenoot, maakte donderdag in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Leicester City al zijn rentree. De clubtopscorer (zestien doelpunten) deed het laatste half uur mee. Liverpool is de nummer 2 van de Premier League, op 11 punten van Manchester City met een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
10 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
14 uur geleden