Liverpool heeft eerste masteropleiding over Beatles ter wereld
LIVERPOOL (ANP/DPA) - De wereldwijd eerste masteropleiding over de Beatles begint in september aan de universiteit van het Engelse Liverpool, de bakermat van de wereldberoemde voormalige popgroep.
De cursus The Beatles: Muziekindustrie en Erfgoed is bedoeld voor belangstellenden uit de muziek- en creatieve sector, maar ook voor medewerkers van musea, galerieën en de toerisme- en vrijetijdsindustrie. De opleiding richt zich op het belang van de Beatles voor de muziek- en creatieve industrie, populaire cultuur en cultuur en toerisme in de 21e eeuw.
De vierkoppige Beatles waren van grote invloed op de popmuziek in de jaren zestig en zij zetten daarmee ook Liverpool op de kaart. Wereldwijd kwam het tot een Beatlemania. Met hits als Hey Jude, Let It Be en Yesterday is de groep, die in 1970 uit elkaar ging, een van de meest succesvolle bands in de geschiedenis. Er zijn nog twee leden van de zogenoemde Fab Four in leven: zanger en bassist Paul McCartney (78) en drummer Ringo Starr (80).
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.
35 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zegt contact te hebben gehad met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over het drone-incident op de luchthaven van Leipzig begin augustus. Duitsland wees daarvoor dinsdag de beschuldigende vinger naar Rusland en kwam met een reeks maatregelen tegen het Kremlin. Zo zal onder meer het consulaat in Bonn worden gesloten. In haar bericht spreekt ze van "sterke maatregelen" in reactie op "escalerende en serieuze daden".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte sluit zich aan bij de Duitse beschuldiging dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zat. "Het bewijs is duidelijk", aldus Rutte op X. "De NAVO is volledig solidair met Duitsland na de Russische hybride aanval in Leipzig."
3 uur geledenWICKLOW (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan "helaas" geen succes melden over meer Patriots voor Oekraïne. Er zijn gesprekken geweest en telefoontjes gepleegd met landen die ze in voorraad hebben, maar die hebben dinsdag ondanks druk vanuit diverse EU-landen in het Ierse Wicklow niets toegezegd. De pogingen om landen als Spanje en Griekenland alsnog te overtuigen, worden voortgezet, zei Kallas in een persconferentie na een informele vergadering van EU-ministers van Defensie.
3 uur geleden