Liverpool heeft eerste masteropleiding over Beatles ter wereld
LIVERPOOL (ANP/DPA) - De wereldwijd eerste masteropleiding over de Beatles begint in september aan de universiteit van het Engelse Liverpool, de bakermat van de wereldberoemde voormalige popgroep.
De cursus The Beatles: Muziekindustrie en Erfgoed is bedoeld voor belangstellenden uit de muziek- en creatieve sector, maar ook voor medewerkers van musea, galerieën en de toerisme- en vrijetijdsindustrie. De opleiding richt zich op het belang van de Beatles voor de muziek- en creatieve industrie, populaire cultuur en cultuur en toerisme in de 21e eeuw.
De vierkoppige Beatles waren van grote invloed op de popmuziek in de jaren zestig en zij zetten daarmee ook Liverpool op de kaart. Wereldwijd kwam het tot een Beatlemania. Met hits als Hey Jude, Let It Be en Yesterday is de groep, die in 1970 uit elkaar ging, een van de meest succesvolle bands in de geschiedenis. Er zijn nog twee leden van de zogenoemde Fab Four in leven: zanger en bassist Paul McCartney (78) en drummer Ringo Starr (80).
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - In Madrid is een vertoning van de wedstrijd tussen Spanje en Saudi-Arabië op het WK voetbal op zondagavond afgelast vanwege de extreme hitte. Daartoe hebben de gemeente Madrid en de Spaanse voetbalbond zaterdag besloten. Spanje trapt in de Verenigde Staten om 18.00 uur Nederlandse tijd af tegen Saudi-Arabië.
1 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - De gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten in Zwitserland zijn begonnen, melden Iraanse staatsmedia. De twee landen zouden samen met bemiddelaar Qatar om tafel zijn gegaan om te praten over onder meer de situatie in Libanon en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - Israëlische troepen in Libanon mogen nog steeds dreigingen uitschakelen. Dat benadrukte minister van Defensie Israel Katz in een verklaring. Hij zei dat daar geen beperkingen voor gelden. "De bescherming van het leven van onze soldaten en burgers heeft de hoogste en onvoorwaardelijke prioriteit."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De druk op de Britse premier Keir Starmer lijkt toe te nemen. Volgens Sky News heeft minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper hem inmiddels gevraagd om te vertrekken, in navolging van een aantal andere ministers. Meerdere Britse media schrijven dat Starmer maandag zijn aftreden kan aankondigen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran noemt het aanhoudende conflict tussen Israël en Hezbollah in Libanon het hoofdonderwerp van het aanstaande overleg met de Verenigde Staten. Daarnaast moeten ook bevroren Iraanse tegoeden in het buitenland en de verkoop van Iraanse olie worden besproken, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een videoboodschap.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Zwitserland aangekomen voor wat naar eigen zeggen een tweedaags overleg met Iraanse functionarissen zal zijn. Vance en zijn vrouw landden op de luchtmachtbasis Emmen in Zwitserland, zo liet een woordvoerder van de vicepresident weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social gezegd dat er meerdere personen zijn gearresteerd wegens vandalisme bij de Lincoln Memorial Reflecting Pool in Washington. Een van de mensen die zou zijn aangeklaagd is de 67-jarige David Carter Hearn, een drievoudig olympiër.
10 uur geleden