Liverpool haalt uit met 9-0, hattrick Haaland bij City
MANCHESTER (ANP) - Liverpool heeft zich met groot vertoon van macht verzekerd van de eerste zege in de Premier League. De ploeg van trainer Jürgen Klopp was met liefst 9-0 te sterk voor Bournemouth.
9-0 is een evenaring van het record in de Premier League. Vorig jaar won Manchester United ook met 9-0, van Southampton. In 2019 was Leicester City met dezelfde cijfers te sterk voor Southampton en in 1995 werd het 9-0 bij Manchester United - Ipswich Town.
Virgil van Dijk kwam op Anfield ook tot scoren. Vlak voor rust nam de captain van Oranje de 5-0 voor zijn rekening door raak te koppen uit een corner van Andrew Robertson.
De leiding
Al na 6 minuten leidde Liverpool met 2-0, door goals van Luis Díaz en Harvey Elliott. Ook Trent Alexander-Arnold, Roberto Firmino (2x), Fabio Carvalho en opnieuw Díaz waren trefzeker voor de thuisploeg. Chris Mepham werkte de bal nog in eigen doel namens de ploeg van oud-Feyenoorder Marcos Senesi, die de hele wedstrijd speelde.
Liverpool was het seizoen teleurstellend begonnen met twee gelijke spelen en een nederlaag tegen het Manchester United van trainer Erik ten Hag.
Manchester City boekte een moeizame overwinning op Crystal Palace. Na een achterstand van 2-0 na 21 minuten werd het 4-2. Erling Haaland was met drie goals van grote waarde voor City. Hij maakte zijn hattrick in een tijdsbestek van 20 minuten. Palace had tot de 53e minuut een marge van twee doelpunten in het Etihad Stadium van City.
Hattricks
Voor Haaland was het zijn eerste hattrick voor City. Tussen 2020 en 2022 was hij bij Borussia Dortmund goed voor drie hattricks.
Brighton & Hove Albion, dat Leeds United met 1-0 versloeg, heeft na vier duels net zoveel punten als koploper City: 10. Arsenal, dat zaterdagavond aantreedt tegen Fulham, is de enige club die nog geen puntenverlies heeft geleden en kan City en Brighton dus voorbij.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
3 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
5 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
6 uur geleden