
Liverpool haalt uit met 9-0, hattrick Haaland bij City
MANCHESTER (ANP) - Liverpool heeft zich met groot vertoon van macht verzekerd van de eerste zege in de Premier League. De ploeg van trainer Jürgen Klopp was met liefst 9-0 te sterk voor Bournemouth.
9-0 is een evenaring van het record in de Premier League. Vorig jaar won Manchester United ook met 9-0, van Southampton. In 2019 was Leicester City met dezelfde cijfers te sterk voor Southampton en in 1995 werd het 9-0 bij Manchester United - Ipswich Town.
Virgil van Dijk kwam op Anfield ook tot scoren. Vlak voor rust nam de captain van Oranje de 5-0 voor zijn rekening door raak te koppen uit een corner van Andrew Robertson.
De leiding
Al na 6 minuten leidde Liverpool met 2-0, door goals van Luis Díaz en Harvey Elliott. Ook Trent Alexander-Arnold, Roberto Firmino (2x), Fabio Carvalho en opnieuw Díaz waren trefzeker voor de thuisploeg. Chris Mepham werkte de bal nog in eigen doel namens de ploeg van oud-Feyenoorder Marcos Senesi, die de hele wedstrijd speelde.
Liverpool was het seizoen teleurstellend begonnen met twee gelijke spelen en een nederlaag tegen het Manchester United van trainer Erik ten Hag.
Manchester City boekte een moeizame overwinning op Crystal Palace. Na een achterstand van 2-0 na 21 minuten werd het 4-2. Erling Haaland was met drie goals van grote waarde voor City. Hij maakte zijn hattrick in een tijdsbestek van 20 minuten. Palace had tot de 53e minuut een marge van twee doelpunten in het Etihad Stadium van City.
Hattricks
Voor Haaland was het zijn eerste hattrick voor City. Tussen 2020 en 2022 was hij bij Borussia Dortmund goed voor drie hattricks.
Brighton & Hove Albion, dat Leeds United met 1-0 versloeg, heeft na vier duels net zoveel punten als koploper City: 10. Arsenal, dat zaterdagavond aantreedt tegen Fulham, is de enige club die nog geen puntenverlies heeft geleden en kan City en Brighton dus voorbij.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/DPA) - Jamal Musiala (22) staat waarschijnlijk vijf maanden aan de kant met een kuitbeenblessure. De aanvaller van Bayern München liep die kwetsuur op bij het WK voor clubs in de kwartfinale tegen Paris Saint-Germain. Musiala kwam vlak voor rust hard in botsing met de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma van PSG. Zowel Musiala als Donnarumma was aangedaan door het incident.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Sarina Wiegman vindt dat Engeland "beter moet spelen" en "vaster aan de bal moet zijn" om tegen Nederland een goede kans te maken. Dit zei de bondscoach van Engeland na de 2-1-nederlaag in de eerste groepswedstrijd van het EK tegen Frankrijk. "Natuurlijk zijn we gefrustreerd, want we hebben een heel goede voorbereiding gehad. Maar dat is nooit een garantie dat je de wedstrijd wint", aldus de Nederlandse coach, die in 2017 met Oranje Europees kampioen werd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.
14 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
15 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
15 uur geleden