Liverpool haakt af in titelrace, ManUnited wint na achterstand
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is voorlopig afgehaakt in de race om de landstitel. Het elftal van de vertrekkende trainer Jürgen Klopp ging in de Merseyside-derby bij Everton met 2-0 onderuit. Het Manchester United van Erik ten Hag draaide tegen hekkensluiter Sheffield United een achterstand om in een 4-2-zege.
Nummer 2 Liverpool blijft na de nederlaag op 74 punten staan. Koploper Arsenal, dat dinsdag al met 5-0 won van Chelsea, heeft 77 punten. Manchester City heeft 4 punten minder dan Arsenal, maar heeft twee wedstrijden minder gespeeld dan de concurrenten. Manchester United is de nummer 6 van de ranglijst.
Het verschil op de ranglijst tussen Liverpool en nummer 16 Everton bleek weinig uit te maken in de derby. Het felle Everton was de betere ploeg in het eerste half uur en was dicht bij een treffer via onder anderen Ben Godfrey en Dominic Calvert-Lewin. Jarrad Branthwaite maakte alsnog de terechte 1-0 voor Everton. De oud-PSV'er schoot in de 27e minuut raak na een scrimmage.
In het laatste kwartier voor rust was Liverpool pas gevaarlijk via Darwin Núñez en Luis Díaz, maar keeper Jordan Pickford stopte hun schoten. Andrew Robertson raakte na rust in kansrijke positie de bal verkeerd. Calvert-Lewin verdubbelde na een klein uur de voorsprong, nadat hij bij de tweede paal vrij mocht binnenkoppen. Díaz raakte daarna nog de paal voor Liverpool.
Virgil van Dijk was de enige Nederlander die speelde bij Liverpool. Ryan Gravenberch bleef op de bank en Cody Gakpo was afwezig door de aanstaande geboorte van zijn kind. Arnaut Danjuma (Everton) kreeg geen speeltijd.
Manchester United kwam tegen Sheffield tot twee keer aan toe op achterstand via Jayden Bogle en Ben Brereton. Harry Maguire en Bruno Fernandes, uit een strafschop, tekenden voor respectievelijk de 1-1 en de 2-2. Fernandes zette United in de 81e minuut voor het eerst op voorsprong, waarna Rasmus Højlund nog de 4-2 maakte.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
24 minuten geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
57 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
2 uur geleden