Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool haakt af in titelrace, ManUnited wint na achterstand

Liverpool haakt af in titelrace, ManUnited wint na achterstand

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is voorlopig afgehaakt in de race om de landstitel. Het elftal van de vertrekkende trainer Jürgen Klopp ging in de Merseyside-derby bij Everton met 2-0 onderuit. Het Manchester United van Erik ten Hag draaide tegen hekkensluiter Sheffield United een achterstand om in een 4-2-zege.

Nummer 2 Liverpool blijft na de nederlaag op 74 punten staan. Koploper Arsenal, dat dinsdag al met 5-0 won van Chelsea, heeft 77 punten. Manchester City heeft 4 punten minder dan Arsenal, maar heeft twee wedstrijden minder gespeeld dan de concurrenten. Manchester United is de nummer 6 van de ranglijst.

Het verschil op de ranglijst tussen Liverpool en nummer 16 Everton bleek weinig uit te maken in de derby. Het felle Everton was de betere ploeg in het eerste half uur en was dicht bij een treffer via onder anderen Ben Godfrey en Dominic Calvert-Lewin. Jarrad Branthwaite maakte alsnog de terechte 1-0 voor Everton. De oud-PSV'er schoot in de 27e minuut raak na een scrimmage.

In het laatste kwartier voor rust was Liverpool pas gevaarlijk via Darwin Núñez en Luis Díaz, maar keeper Jordan Pickford stopte hun schoten. Andrew Robertson raakte na rust in kansrijke positie de bal verkeerd. Calvert-Lewin verdubbelde na een klein uur de voorsprong, nadat hij bij de tweede paal vrij mocht binnenkoppen. Díaz raakte daarna nog de paal voor Liverpool.

Virgil van Dijk was de enige Nederlander die speelde bij Liverpool. Ryan Gravenberch bleef op de bank en Cody Gakpo was afwezig door de aanstaande geboorte van zijn kind. Arnaut Danjuma (Everton) kreeg geen speeltijd.

Manchester United kwam tegen Sheffield tot twee keer aan toe op achterstand via Jayden Bogle en Ben Brereton. Harry Maguire en Bruno Fernandes, uit een strafschop, tekenden voor respectievelijk de 1-1 en de 2-2. Fernandes zette United in de 81e minuut voor het eerst op voorsprong, waarna Rasmus Højlund nog de 4-2 maakte.

Meer uit Voetbal

AS Roma houdt top 3 Serie A in het vizier door zege op Como

ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.

1 uur geleden
Ajax legt verdediger Bouwman vast tot medio 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.

2 uur geleden
Reguilón gaat bij Inter Miami met Messi spelen

MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.

6 uur geleden
Fortuna Düsseldorf presenteert Mislintat als sportief directeur

DÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.

6 uur geleden
Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

8 uur geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

10 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

10 uur geleden