Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool haakt af in titelrace, ManUnited wint na achterstand

Liverpool haakt af in titelrace, ManUnited wint na achterstand

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is voorlopig afgehaakt in de race om de landstitel. Het elftal van de vertrekkende trainer Jürgen Klopp ging in de Merseyside-derby bij Everton met 2-0 onderuit. Het Manchester United van Erik ten Hag draaide tegen hekkensluiter Sheffield United een achterstand om in een 4-2-zege.

Nummer 2 Liverpool blijft na de nederlaag op 74 punten staan. Koploper Arsenal, dat dinsdag al met 5-0 won van Chelsea, heeft 77 punten. Manchester City heeft 4 punten minder dan Arsenal, maar heeft twee wedstrijden minder gespeeld dan de concurrenten. Manchester United is de nummer 6 van de ranglijst.

Het verschil op de ranglijst tussen Liverpool en nummer 16 Everton bleek weinig uit te maken in de derby. Het felle Everton was de betere ploeg in het eerste half uur en was dicht bij een treffer via onder anderen Ben Godfrey en Dominic Calvert-Lewin. Jarrad Branthwaite maakte alsnog de terechte 1-0 voor Everton. De oud-PSV'er schoot in de 27e minuut raak na een scrimmage.

In het laatste kwartier voor rust was Liverpool pas gevaarlijk via Darwin Núñez en Luis Díaz, maar keeper Jordan Pickford stopte hun schoten. Andrew Robertson raakte na rust in kansrijke positie de bal verkeerd. Calvert-Lewin verdubbelde na een klein uur de voorsprong, nadat hij bij de tweede paal vrij mocht binnenkoppen. Díaz raakte daarna nog de paal voor Liverpool.

Virgil van Dijk was de enige Nederlander die speelde bij Liverpool. Ryan Gravenberch bleef op de bank en Cody Gakpo was afwezig door de aanstaande geboorte van zijn kind. Arnaut Danjuma (Everton) kreeg geen speeltijd.

Manchester United kwam tegen Sheffield tot twee keer aan toe op achterstand via Jayden Bogle en Ben Brereton. Harry Maguire en Bruno Fernandes, uit een strafschop, tekenden voor respectievelijk de 1-1 en de 2-2. Fernandes zette United in de 81e minuut voor het eerst op voorsprong, waarna Rasmus Højlund nog de 4-2 maakte.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

5 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

6 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

6 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

7 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

7 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

7 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

7 uur geleden