
Liverpool groepswinnaar, ook Napoli door
SALZBURG (ANP) - Red Bull Salzburg heeft in poule E van de Champions League niet kunnen stunten tegen titelhouder Liverpool. De Oostenrijkse ploeg gaf voor eigen publiek de Engelse koploper bijna een uur lang goed partij. Dankzij treffers binnen twee minuten van Naby Keïta en Mohamed Salah kwam het toch nog goed voor de ploeg van de basisspelers Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum: 0-2. Arbiter Danny Makkelie leidde het enerverende duel in goede banen.
Napoli bereikte voor de derde keer de knock-outfase. De Italiaanse club versloeg op eigen veld KRC Genk met 4-0. De Pool Arek Milik scoorde voor de rust drie keer, met dank aan de debuterende doelman Maarten Vandevoordt. De tiener blunderde al in de derde minuut bij het uitverdedigen, waarna de oud-Ajacied simpel de score kon openen. Dries Mertens benutte na de rust een strafschop.
Liverpool eindigde op 13 punten, gevolgd door Napoli met 12, Salzburg met 7 en Genk met 1 punt.
Liverpool slordig
Al in de eerste minuut moest Van Dijk in Salzburg twee keer ingrijpen. Daarna was het met name te danken aan doelman Alisson dat de slordige ploeg van coach Jürgen Klopp ongeschonden de rust haalde. Liverpool kreeg ook voldoende kansen, maar met name Salah maakte zijn reputatie als topscorer allerminst waar.
Na de rust had Liverpool aanvankelijk opnieuw grote problemen om de Oostenrijkse aanvalsdrang te pareren. Het Noorse talent Erling Braut Haland schoot eerst nog in het zijnet voordat de bezoekers toesloegen. Keïta kopte raak na goed voorbereidend werk van Mané en kort daarna kwam Salah met veel precisie tot scoren uit een moeilijke hoek. Daarna miste vooral Liverpool nog een aantal grote kansen.
Vandevoordt
Napoli won voor de eerste keer in de laatste tien duels. Italiaanse media houden rekening met een snel vertrek van coach Carlo Ancelotti, die ontslag krijgt of mogelijk zelf opstapt na een roerige periode in Napels.
Vandevoordt schreef in Italië een beetje geschiedenis. Met 17 jaar en 287 dagen mag de Belgische goalie zich nu de jongste keeper ooit in de Champions League noemen.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.
55 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
17 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
23 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.
1 dag geleden