Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool groepswinnaar, ook Napoli door

Liverpool groepswinnaar, ook Napoli door

SALZBURG (ANP) - Red Bull Salzburg heeft in poule E van de Champions League niet kunnen stunten tegen titelhouder Liverpool. De Oostenrijkse ploeg gaf voor eigen publiek de Engelse koploper bijna een uur lang goed partij. Dankzij treffers binnen twee minuten van Naby Keïta en Mohamed Salah kwam het toch nog goed voor de ploeg van de basisspelers Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum: 0-2. Arbiter Danny Makkelie leidde het enerverende duel in goede banen.

Napoli bereikte voor de derde keer de knock-outfase. De Italiaanse club versloeg op eigen veld KRC Genk met 4-0. De Pool Arek Milik scoorde voor de rust drie keer, met dank aan de debuterende doelman Maarten Vandevoordt. De tiener blunderde al in de derde minuut bij het uitverdedigen, waarna de oud-Ajacied simpel de score kon openen. Dries Mertens benutte na de rust een strafschop.

Liverpool eindigde op 13 punten, gevolgd door Napoli met 12, Salzburg met 7 en Genk met 1 punt.

Liverpool slordig

Al in de eerste minuut moest Van Dijk in Salzburg twee keer ingrijpen. Daarna was het met name te danken aan doelman Alisson dat de slordige ploeg van coach Jürgen Klopp ongeschonden de rust haalde. Liverpool kreeg ook voldoende kansen, maar met name Salah maakte zijn reputatie als topscorer allerminst waar.

Na de rust had Liverpool aanvankelijk opnieuw grote problemen om de Oostenrijkse aanvalsdrang te pareren. Het Noorse talent Erling Braut Haland schoot eerst nog in het zijnet voordat de bezoekers toesloegen. Keïta kopte raak na goed voorbereidend werk van Mané en kort daarna kwam Salah met veel precisie tot scoren uit een moeilijke hoek. Daarna miste vooral Liverpool nog een aantal grote kansen.

Vandevoordt

Napoli won voor de eerste keer in de laatste tien duels. Italiaanse media houden rekening met een snel vertrek van coach Carlo Ancelotti, die ontslag krijgt of mogelijk zelf opstapt na een roerige periode in Napels.

Vandevoordt schreef in Italië een beetje geschiedenis. Met 17 jaar en 287 dagen mag de Belgische goalie zich nu de jongste keeper ooit in de Champions League noemen.

Meer uit Voetbal

Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

50 minuten geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

51 minuten geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

3 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

5 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

7 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

8 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

15 uur geleden