Liverpool groepswinnaar, ook Napoli door
SALZBURG (ANP) - Red Bull Salzburg heeft in poule E van de Champions League niet kunnen stunten tegen titelhouder Liverpool. De Oostenrijkse ploeg gaf voor eigen publiek de Engelse koploper bijna een uur lang goed partij. Dankzij treffers binnen twee minuten van Naby Keïta en Mohamed Salah kwam het toch nog goed voor de ploeg van de basisspelers Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum: 0-2. Arbiter Danny Makkelie leidde het enerverende duel in goede banen.
Napoli bereikte voor de derde keer de knock-outfase. De Italiaanse club versloeg op eigen veld KRC Genk met 4-0. De Pool Arek Milik scoorde voor de rust drie keer, met dank aan de debuterende doelman Maarten Vandevoordt. De tiener blunderde al in de derde minuut bij het uitverdedigen, waarna de oud-Ajacied simpel de score kon openen. Dries Mertens benutte na de rust een strafschop.
Liverpool eindigde op 13 punten, gevolgd door Napoli met 12, Salzburg met 7 en Genk met 1 punt.
Liverpool slordig
Al in de eerste minuut moest Van Dijk in Salzburg twee keer ingrijpen. Daarna was het met name te danken aan doelman Alisson dat de slordige ploeg van coach Jürgen Klopp ongeschonden de rust haalde. Liverpool kreeg ook voldoende kansen, maar met name Salah maakte zijn reputatie als topscorer allerminst waar.
Na de rust had Liverpool aanvankelijk opnieuw grote problemen om de Oostenrijkse aanvalsdrang te pareren. Het Noorse talent Erling Braut Haland schoot eerst nog in het zijnet voordat de bezoekers toesloegen. Keïta kopte raak na goed voorbereidend werk van Mané en kort daarna kwam Salah met veel precisie tot scoren uit een moeilijke hoek. Daarna miste vooral Liverpool nog een aantal grote kansen.
Vandevoordt
Napoli won voor de eerste keer in de laatste tien duels. Italiaanse media houden rekening met een snel vertrek van coach Carlo Ancelotti, die ontslag krijgt of mogelijk zelf opstapt na een roerige periode in Napels.
Vandevoordt schreef in Italië een beetje geschiedenis. Met 17 jaar en 287 dagen mag de Belgische goalie zich nu de jongste keeper ooit in de Champions League noemen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
6 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
6 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
11 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
18 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden