Liverpool groepswinnaar, ook Napoli door
SALZBURG (ANP) - Red Bull Salzburg heeft in poule E van de Champions League niet kunnen stunten tegen titelhouder Liverpool. De Oostenrijkse ploeg gaf voor eigen publiek de Engelse koploper bijna een uur lang goed partij. Dankzij treffers binnen twee minuten van Naby Keïta en Mohamed Salah kwam het toch nog goed voor de ploeg van de basisspelers Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum: 0-2. Arbiter Danny Makkelie leidde het enerverende duel in goede banen.
Napoli bereikte voor de derde keer de knock-outfase. De Italiaanse club versloeg op eigen veld KRC Genk met 4-0. De Pool Arek Milik scoorde voor de rust drie keer, met dank aan de debuterende doelman Maarten Vandevoordt. De tiener blunderde al in de derde minuut bij het uitverdedigen, waarna de oud-Ajacied simpel de score kon openen. Dries Mertens benutte na de rust een strafschop.
Liverpool eindigde op 13 punten, gevolgd door Napoli met 12, Salzburg met 7 en Genk met 1 punt.
Liverpool slordig
Al in de eerste minuut moest Van Dijk in Salzburg twee keer ingrijpen. Daarna was het met name te danken aan doelman Alisson dat de slordige ploeg van coach Jürgen Klopp ongeschonden de rust haalde. Liverpool kreeg ook voldoende kansen, maar met name Salah maakte zijn reputatie als topscorer allerminst waar.
Na de rust had Liverpool aanvankelijk opnieuw grote problemen om de Oostenrijkse aanvalsdrang te pareren. Het Noorse talent Erling Braut Haland schoot eerst nog in het zijnet voordat de bezoekers toesloegen. Keïta kopte raak na goed voorbereidend werk van Mané en kort daarna kwam Salah met veel precisie tot scoren uit een moeilijke hoek. Daarna miste vooral Liverpool nog een aantal grote kansen.
Vandevoordt
Napoli won voor de eerste keer in de laatste tien duels. Italiaanse media houden rekening met een snel vertrek van coach Carlo Ancelotti, die ontslag krijgt of mogelijk zelf opstapt na een roerige periode in Napels.
Vandevoordt schreef in Italië een beetje geschiedenis. Met 17 jaar en 287 dagen mag de Belgische goalie zich nu de jongste keeper ooit in de Champions League noemen.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
10 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
13 uur geleden