Liverpool gaat Oekraïne vieren tijdens Eurovisie Songfestival
LIVERPOOL (ANP) - Hoewel het Eurovisie Songfestival volgend jaar wordt gehouden in Liverpool en niet in Oekraïne, zal het land toch centraal staan tijdens het evenement. De Britse stad belooft dat Oekraïne, de winnaar van dit jaar die het songfestival vanwege de oorlog niet organiseert, wordt gevierd.
"Het Eurovisie-team van Liverpool gaat nu beginnen met de uitvoer van de plannen, zoals de samenwerking met Oekraïense straatkunstenaars en modeontwerpers en het opzetten van een onderwijsprogramma voor de gemeenschap van Liverpool en Oekraïne", zegt een woordvoerder van de gemeente tegen Britse media.
De rest van de plannen wordt later bekendgemaakt. Burgemeester Joanne Anderson hoopt op "het beste feest ooit", laat ze weten. "Oekraïne, ik beloof dat we je trots zullen maken."
Vrijdagavond werd bekendgemaakt dat Liverpool het Eurovisie Songfestival volgend jaar zal huisvesten. De halve finales in de Liverpool Arena zijn op 9 en 11 mei en de grote finale is op 13 mei.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
13 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
1 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.
2 uur geledenEAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.
2 uur geleden