Liverpool gaat Oekraïne vieren tijdens Eurovisie Songfestival
LIVERPOOL (ANP) - Hoewel het Eurovisie Songfestival volgend jaar wordt gehouden in Liverpool en niet in Oekraïne, zal het land toch centraal staan tijdens het evenement. De Britse stad belooft dat Oekraïne, de winnaar van dit jaar die het songfestival vanwege de oorlog niet organiseert, wordt gevierd.
"Het Eurovisie-team van Liverpool gaat nu beginnen met de uitvoer van de plannen, zoals de samenwerking met Oekraïense straatkunstenaars en modeontwerpers en het opzetten van een onderwijsprogramma voor de gemeenschap van Liverpool en Oekraïne", zegt een woordvoerder van de gemeente tegen Britse media.
De rest van de plannen wordt later bekendgemaakt. Burgemeester Joanne Anderson hoopt op "het beste feest ooit", laat ze weten. "Oekraïne, ik beloof dat we je trots zullen maken."
Vrijdagavond werd bekendgemaakt dat Liverpool het Eurovisie Songfestival volgend jaar zal huisvesten. De halve finales in de Liverpool Arena zijn op 9 en 11 mei en de grote finale is op 13 mei.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
6 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
9 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
10 uur geleden