Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool gaat niet naar Parijs om wraak op Real Madrid te nemen

Liverpool gaat niet naar Parijs om wraak op Real Madrid te nemen

LIVERPOOL (ANP/BELGA) - Liverpool speelt zaterdag in de finale van de Champions League in Parijs niet met het gevoel dat het wraak wil nemen op Real Madrid in de finale van de Champions League. Vier jaar geleden verloor de Engelse topclub in Kiev de eindstrijd van dezelfde tegenstander. "Natuurlijk leeft het gevoel dat we iets willen rechtzetten", zei trainer Jürgen Klopp. "Maar dat is niet ons voornaamste uitgangspunt. We willen met onze manier van spelen een mooie wedstrijd neerzetten. Daar gaat het ons om."

Enigszins omstreden was de zege van Madrid destijds wel. Mohamed Salah viel aan Engelse kant al vrij snel geblesseerd uit, na een duel met Sergio Ramos. Vervolgens ging Liverpool-doelman Loris Karius twee keer in de fout. Onderzoek toonde enkele dagen later aan dat de Duitser tijdens het duel hersenletsel had opgelopen en mogelijk daarom de blunders begin. Beelden toonden later ook aan dat hij een 'elleboog' van Ramos had moeten incasseren, al was achteraf niet vast te stellen of dat incident tot de blessure had geleid.

Wel verdween Karius van Anfield. Met Alisson Becker heeft Liverpool inmiddels een keeper van wereldniveau. "Er is veel veranderd sindsdien", aldus Klopp. "Wij hebben een bepaalde manier van spelen ontwikkeld. Daarmee hebben wij de finale gehaald en op basis van onze speelstijl zullen we de wedstrijd benaderen. Dat is wat ons te doen staat."

Teleurstelling verwerkt

Een jaar na het 'debacle' van Kiev won Liverpool alsnog de Champions League, ten koste van Tottenham Hotspur. Weer een jaar later werd de titel in de Premier League veroverd. Dit jaar was de club al succesvol in de beide nationale bekertoernooien, de League Cup en de FA Cup. De titel ging dit weekeinde echter naar Manchester City, met 1 punt voorsprong op Liverpool.

Die teleurstelling is echter verwerkt, zegt aanvoerder Jordan Henderson. "We waren zondag natuurlijk heel teleurgesteld, maar dat lijkt me logisch. Ik kan echter niet anders dan trots zijn op wat we allemaal hebben bereikt tot nu toe. We beleven een schitterend seizoen en de sfeer is opperbest. Iedereen telt af naar die finale."

Meer uit Voetbal

Laat doelpunt Aston Villa bezorgt Arsenal tweede nederlaag

BIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.

1 uur geleden
PSV mist Mauro Júnior in uitwedstrijd tegen sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.

1 uur geleden
Duitse voetbalbaas verdedigt vredesprijs Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.

5 uur geleden
KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

9 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

18 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

18 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

18 uur geleden