
Liverpool en Manchester United spelen met 2-2 gelijk
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool en Manchester United hebben in de stromende regen met 2-2 gelijkgespeeld op Anfield. Beide ploegen kregen in een vermakelijke wedstrijd al voor rust verschillende mogelijkheden, maar de doelpunten van Lisandro Martínez (0-1), Cody Gakpo (1-1), Mohamed Salah (2-1) en Amad Diallo (2-2) vielen pas in de tweede helft. Liverpool staat na negentien wedstrijden met 46 punten ruim bovenaan in de Premier League. Manchester United heeft twintig wedstrijden gespeeld en is met 23 punten de nummer 13 van Engeland.
De Nederlandse inbreng was groot bij het duel op Anfield. Bij het Liverpool van de Nederlandse trainer Arne Slot stonden de Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Gakpo in de basis. Bij Manchester United liet de Portugese coach Rúben Amorim Matthijs de Ligt in de verdediging beginnen. Joshua Zirkzee viel in de tweede helft in bij United.
Beide ploegen waren tegen de verwachtingen in aan elkaar gewaagd. De eerste mogelijkheid was voor Liverpool. Na een kwartier schoot Gakpo de bal na aangeven van Gravenberch langs het doel van Manchester United. De grootste kans was voor rust voor Kasper Højlund, maar de aanvaller van Manchester United schoot de bal in de 42e minuut tegen Liverpool-doelman Alisson Becker aan.
De Argentijn Lisandro Martínez opende in de 53e minuut de score met een verwoestende uithaal via de onderkant van de lat. De voormalige verdediger van Ajax werd prachtig vrijgespeeld door een steekpass van de Portugees Bruno Fernandes. Zes minuten later maakte Gakpo, na een knappe actie waarbij hij De Ligt uitkapte, met een hard schot in de bovenhoek gelijk. Liverpool kwam via een rake strafschop Mohamed Salah in de 70e minuut op voorsprong. De bal ging na ingrijpen van de VAR op de stip nadat er een handsbal van De Ligt was geconstateerd. In de 80e minuut maakte Amad Diallo gelijk na een assist van Alejandro Garnacho. In de slotfase kregen beide ploegen nog kansen op de overwinning.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
1 minuut geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
18 uur geleden