Liverpool en Manchester United spelen met 2-2 gelijk
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool en Manchester United hebben in de stromende regen met 2-2 gelijkgespeeld op Anfield. Beide ploegen kregen in een vermakelijke wedstrijd al voor rust verschillende mogelijkheden, maar de doelpunten van Lisandro Martínez (0-1), Cody Gakpo (1-1), Mohamed Salah (2-1) en Amad Diallo (2-2) vielen pas in de tweede helft. Liverpool staat na negentien wedstrijden met 46 punten ruim bovenaan in de Premier League. Manchester United heeft twintig wedstrijden gespeeld en is met 23 punten de nummer 13 van Engeland.
De Nederlandse inbreng was groot bij het duel op Anfield. Bij het Liverpool van de Nederlandse trainer Arne Slot stonden de Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Gakpo in de basis. Bij Manchester United liet de Portugese coach Rúben Amorim Matthijs de Ligt in de verdediging beginnen. Joshua Zirkzee viel in de tweede helft in bij United.
Beide ploegen waren tegen de verwachtingen in aan elkaar gewaagd. De eerste mogelijkheid was voor Liverpool. Na een kwartier schoot Gakpo de bal na aangeven van Gravenberch langs het doel van Manchester United. De grootste kans was voor rust voor Kasper Højlund, maar de aanvaller van Manchester United schoot de bal in de 42e minuut tegen Liverpool-doelman Alisson Becker aan.
De Argentijn Lisandro Martínez opende in de 53e minuut de score met een verwoestende uithaal via de onderkant van de lat. De voormalige verdediger van Ajax werd prachtig vrijgespeeld door een steekpass van de Portugees Bruno Fernandes. Zes minuten later maakte Gakpo, na een knappe actie waarbij hij De Ligt uitkapte, met een hard schot in de bovenhoek gelijk. Liverpool kwam via een rake strafschop Mohamed Salah in de 70e minuut op voorsprong. De bal ging na ingrijpen van de VAR op de stip nadat er een handsbal van De Ligt was geconstateerd. In de 80e minuut maakte Amad Diallo gelijk na een assist van Alejandro Garnacho. In de slotfase kregen beide ploegen nog kansen op de overwinning.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
16 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
17 uur geleden