Liverpool en Manchester United spelen met 2-2 gelijk
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool en Manchester United hebben in de stromende regen met 2-2 gelijkgespeeld op Anfield. Beide ploegen kregen in een vermakelijke wedstrijd al voor rust verschillende mogelijkheden, maar de doelpunten van Lisandro Martínez (0-1), Cody Gakpo (1-1), Mohamed Salah (2-1) en Amad Diallo (2-2) vielen pas in de tweede helft. Liverpool staat na negentien wedstrijden met 46 punten ruim bovenaan in de Premier League. Manchester United heeft twintig wedstrijden gespeeld en is met 23 punten de nummer 13 van Engeland.
De Nederlandse inbreng was groot bij het duel op Anfield. Bij het Liverpool van de Nederlandse trainer Arne Slot stonden de Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Gakpo in de basis. Bij Manchester United liet de Portugese coach Rúben Amorim Matthijs de Ligt in de verdediging beginnen. Joshua Zirkzee viel in de tweede helft in bij United.
Beide ploegen waren tegen de verwachtingen in aan elkaar gewaagd. De eerste mogelijkheid was voor Liverpool. Na een kwartier schoot Gakpo de bal na aangeven van Gravenberch langs het doel van Manchester United. De grootste kans was voor rust voor Kasper Højlund, maar de aanvaller van Manchester United schoot de bal in de 42e minuut tegen Liverpool-doelman Alisson Becker aan.
De Argentijn Lisandro Martínez opende in de 53e minuut de score met een verwoestende uithaal via de onderkant van de lat. De voormalige verdediger van Ajax werd prachtig vrijgespeeld door een steekpass van de Portugees Bruno Fernandes. Zes minuten later maakte Gakpo, na een knappe actie waarbij hij De Ligt uitkapte, met een hard schot in de bovenhoek gelijk. Liverpool kwam via een rake strafschop Mohamed Salah in de 70e minuut op voorsprong. De bal ging na ingrijpen van de VAR op de stip nadat er een handsbal van De Ligt was geconstateerd. In de 80e minuut maakte Amad Diallo gelijk na een assist van Alejandro Garnacho. In de slotfase kregen beide ploegen nog kansen op de overwinning.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
14 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
14 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
15 uur geleden