Liverpool en Chelsea pakken CL-tickets, Leicester City grijpt mis
LONDEN (ANP) - Liverpool en Chelsea hebben zich tijdens de laatste speelronde in de Premier League verzekerd van een ticket voor de Champions League. Leicester City was de grote verliezer en zakte naar de vijfde plek in de eindstand.
Liverpool won thuis met 2-0 van Crystal Palace. Chelsea ging bij middenmoter Aston Villa verrassend onderuit: 2-1. Leicester City verloor echter ook, op eigen veld van Tottenham Hotspur: 2-4. Daardoor eindigde de onttroonde landskampioen Liverpool als derde met 69 punten en belandde Chelsea met 67 punten op de vierde plek.
Leicester City, dat op 66 punten bleef steken, moet genoegen nemen met deelname aan de Europa League. De ploeg van trainer Brendan Rodgers won vorig weekeinde ten koste van Chelsea (1-0) nog wel de FA Cup.
West Ham United
West Ham United (3-0 tegen Southampton) en Tottenham Hotspur spelen komend seizoen eveneens Europees voetbal. Eerder al verzekerden kampioen Manchester City en nummer 2 Manchester United zich van deelname aan de Champions League.
Liverpool sloot voor 10.000 fans op Anfield een wisselvallig seizoen succesvol af. Sadio Mané scoorde tegen Crystal Palace twee keer. Georginio Wijnaldum was aanvoerder bij de thuisclub in wat mogelijk zijn laatste wedstrijd voor de 'Reds' was. De international ging in de 77e minuut naar de kant. Hij kreeg een ovationeel applaus van het thuispubliek.
Aston Villa
Aston Villa kwam op eigen veld tegen Chelsea door treffers van Bertrand Traoré en Oranje-kandidaat Anwar El Ghazi (strafschop) op een voorsprong van 2-0. Ben Chilwell verkleinde in de slotfase nog wel de achterstand, maar verder kwamen de Londenaren niet. César Azpilicueta kreeg in de 89e minuut rood bij de bezoekers.
Leicester verspeelde tegen de Spurs twee keer een voorsprong. Jamie Vardy benutte namens de thuisclub twee keer een strafschop. Harry Kane, doelman Kasper Schmeichel (eigen doelpunt) en Gareth Bale (twee) brachten de Londense treffers op hun naam. Steven Bergwijn werd bij de Spurs in de 68e minuut gewisseld.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
22 uur geleden