Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool en Chelsea pakken CL-tickets, Leicester City grijpt mis

Liverpool en Chelsea pakken CL-tickets, Leicester City grijpt mis

LONDEN (ANP) - Liverpool en Chelsea hebben zich tijdens de laatste speelronde in de Premier League verzekerd van een ticket voor de Champions League. Leicester City was de grote verliezer en zakte naar de vijfde plek in de eindstand.

Liverpool won thuis met 2-0 van Crystal Palace. Chelsea ging bij middenmoter Aston Villa verrassend onderuit: 2-1. Leicester City verloor echter ook, op eigen veld van Tottenham Hotspur: 2-4. Daardoor eindigde de onttroonde landskampioen Liverpool als derde met 69 punten en belandde Chelsea met 67 punten op de vierde plek.

Leicester City, dat op 66 punten bleef steken, moet genoegen nemen met deelname aan de Europa League. De ploeg van trainer Brendan Rodgers won vorig weekeinde ten koste van Chelsea (1-0) nog wel de FA Cup.

West Ham United

West Ham United (3-0 tegen Southampton) en Tottenham Hotspur spelen komend seizoen eveneens Europees voetbal. Eerder al verzekerden kampioen Manchester City en nummer 2 Manchester United zich van deelname aan de Champions League.

Liverpool sloot voor 10.000 fans op Anfield een wisselvallig seizoen succesvol af. Sadio Mané scoorde tegen Crystal Palace twee keer. Georginio Wijnaldum was aanvoerder bij de thuisclub in wat mogelijk zijn laatste wedstrijd voor de 'Reds' was. De international ging in de 77e minuut naar de kant. Hij kreeg een ovationeel applaus van het thuispubliek.

Aston Villa

Aston Villa kwam op eigen veld tegen Chelsea door treffers van Bertrand Traoré en Oranje-kandidaat Anwar El Ghazi (strafschop) op een voorsprong van 2-0. Ben Chilwell verkleinde in de slotfase nog wel de achterstand, maar verder kwamen de Londenaren niet. César Azpilicueta kreeg in de 89e minuut rood bij de bezoekers.

Leicester verspeelde tegen de Spurs twee keer een voorsprong. Jamie Vardy benutte namens de thuisclub twee keer een strafschop. Harry Kane, doelman Kasper Schmeichel (eigen doelpunt) en Gareth Bale (twee) brachten de Londense treffers op hun naam. Steven Bergwijn werd bij de Spurs in de 68e minuut gewisseld.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

1 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

2 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

2 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

7 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

7 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

8 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

8 uur geleden