Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool en Chelsea pakken CL-tickets, Leicester City grijpt mis

Liverpool en Chelsea pakken CL-tickets, Leicester City grijpt mis

LONDEN (ANP) - Liverpool en Chelsea hebben zich tijdens de laatste speelronde in de Premier League verzekerd van een ticket voor de Champions League. Leicester City was de grote verliezer en zakte naar de vijfde plek in de eindstand.

Liverpool won thuis met 2-0 van Crystal Palace. Chelsea ging bij middenmoter Aston Villa verrassend onderuit: 2-1. Leicester City verloor echter ook, op eigen veld van Tottenham Hotspur: 2-4. Daardoor eindigde de onttroonde landskampioen Liverpool als derde met 69 punten en belandde Chelsea met 67 punten op de vierde plek.

Leicester City, dat op 66 punten bleef steken, moet genoegen nemen met deelname aan de Europa League. De ploeg van trainer Brendan Rodgers won vorig weekeinde ten koste van Chelsea (1-0) nog wel de FA Cup.

West Ham United

West Ham United (3-0 tegen Southampton) en Tottenham Hotspur spelen komend seizoen eveneens Europees voetbal. Eerder al verzekerden kampioen Manchester City en nummer 2 Manchester United zich van deelname aan de Champions League.

Liverpool sloot voor 10.000 fans op Anfield een wisselvallig seizoen succesvol af. Sadio Mané scoorde tegen Crystal Palace twee keer. Georginio Wijnaldum was aanvoerder bij de thuisclub in wat mogelijk zijn laatste wedstrijd voor de 'Reds' was. De international ging in de 77e minuut naar de kant. Hij kreeg een ovationeel applaus van het thuispubliek.

Aston Villa

Aston Villa kwam op eigen veld tegen Chelsea door treffers van Bertrand Traoré en Oranje-kandidaat Anwar El Ghazi (strafschop) op een voorsprong van 2-0. Ben Chilwell verkleinde in de slotfase nog wel de achterstand, maar verder kwamen de Londenaren niet. César Azpilicueta kreeg in de 89e minuut rood bij de bezoekers.

Leicester verspeelde tegen de Spurs twee keer een voorsprong. Jamie Vardy benutte namens de thuisclub twee keer een strafschop. Harry Kane, doelman Kasper Schmeichel (eigen doelpunt) en Gareth Bale (twee) brachten de Londense treffers op hun naam. Steven Bergwijn werd bij de Spurs in de 68e minuut gewisseld.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

1 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

2 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

2 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

2 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

3 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

3 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

3 uur geleden