Liverpool en Chelsea pakken CL-tickets, Leicester City grijpt mis
LONDEN (ANP) - Liverpool en Chelsea hebben zich tijdens de laatste speelronde in de Premier League verzekerd van een ticket voor de Champions League. Leicester City was de grote verliezer en zakte naar de vijfde plek in de eindstand.
Liverpool won thuis met 2-0 van Crystal Palace. Chelsea ging bij middenmoter Aston Villa verrassend onderuit: 2-1. Leicester City verloor echter ook, op eigen veld van Tottenham Hotspur: 2-4. Daardoor eindigde de onttroonde landskampioen Liverpool als derde met 69 punten en belandde Chelsea met 67 punten op de vierde plek.
Leicester City, dat op 66 punten bleef steken, moet genoegen nemen met deelname aan de Europa League. De ploeg van trainer Brendan Rodgers won vorig weekeinde ten koste van Chelsea (1-0) nog wel de FA Cup.
West Ham United
West Ham United (3-0 tegen Southampton) en Tottenham Hotspur spelen komend seizoen eveneens Europees voetbal. Eerder al verzekerden kampioen Manchester City en nummer 2 Manchester United zich van deelname aan de Champions League.
Liverpool sloot voor 10.000 fans op Anfield een wisselvallig seizoen succesvol af. Sadio Mané scoorde tegen Crystal Palace twee keer. Georginio Wijnaldum was aanvoerder bij de thuisclub in wat mogelijk zijn laatste wedstrijd voor de 'Reds' was. De international ging in de 77e minuut naar de kant. Hij kreeg een ovationeel applaus van het thuispubliek.
Aston Villa
Aston Villa kwam op eigen veld tegen Chelsea door treffers van Bertrand Traoré en Oranje-kandidaat Anwar El Ghazi (strafschop) op een voorsprong van 2-0. Ben Chilwell verkleinde in de slotfase nog wel de achterstand, maar verder kwamen de Londenaren niet. César Azpilicueta kreeg in de 89e minuut rood bij de bezoekers.
Leicester verspeelde tegen de Spurs twee keer een voorsprong. Jamie Vardy benutte namens de thuisclub twee keer een strafschop. Harry Kane, doelman Kasper Schmeichel (eigen doelpunt) en Gareth Bale (twee) brachten de Londense treffers op hun naam. Steven Bergwijn werd bij de Spurs in de 68e minuut gewisseld.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
20 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
22 uur geleden