Liverpool en Chelsea pakken CL-tickets, Leicester City grijpt mis
LONDEN (ANP) - Liverpool en Chelsea hebben zich tijdens de laatste speelronde in de Premier League verzekerd van een ticket voor de Champions League. Leicester City was de grote verliezer en zakte naar de vijfde plek in de eindstand.
Liverpool won thuis met 2-0 van Crystal Palace. Chelsea ging bij middenmoter Aston Villa verrassend onderuit: 2-1. Leicester City verloor echter ook, op eigen veld van Tottenham Hotspur: 2-4. Daardoor eindigde de onttroonde landskampioen Liverpool als derde met 69 punten en belandde Chelsea met 67 punten op de vierde plek.
Leicester City, dat op 66 punten bleef steken, moet genoegen nemen met deelname aan de Europa League. De ploeg van trainer Brendan Rodgers won vorig weekeinde ten koste van Chelsea (1-0) nog wel de FA Cup.
West Ham United
West Ham United (3-0 tegen Southampton) en Tottenham Hotspur spelen komend seizoen eveneens Europees voetbal. Eerder al verzekerden kampioen Manchester City en nummer 2 Manchester United zich van deelname aan de Champions League.
Liverpool sloot voor 10.000 fans op Anfield een wisselvallig seizoen succesvol af. Sadio Mané scoorde tegen Crystal Palace twee keer. Georginio Wijnaldum was aanvoerder bij de thuisclub in wat mogelijk zijn laatste wedstrijd voor de 'Reds' was. De international ging in de 77e minuut naar de kant. Hij kreeg een ovationeel applaus van het thuispubliek.
Aston Villa
Aston Villa kwam op eigen veld tegen Chelsea door treffers van Bertrand Traoré en Oranje-kandidaat Anwar El Ghazi (strafschop) op een voorsprong van 2-0. Ben Chilwell verkleinde in de slotfase nog wel de achterstand, maar verder kwamen de Londenaren niet. César Azpilicueta kreeg in de 89e minuut rood bij de bezoekers.
Leicester verspeelde tegen de Spurs twee keer een voorsprong. Jamie Vardy benutte namens de thuisclub twee keer een strafschop. Harry Kane, doelman Kasper Schmeichel (eigen doelpunt) en Gareth Bale (twee) brachten de Londense treffers op hun naam. Steven Bergwijn werd bij de Spurs in de 68e minuut gewisseld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
7 uur geleden