Liverpool en Benfica akkoord over toptransfer spits Darwin Núñez
LISSABON (ANP) - Liverpool heeft een akkoord bereikt met Benfica over de transfer van Darwin Núñez. De Engelse voetbalclub betaalt 75 miljoen euro voor de 22-jarige spits uit Uruguay, die ook in de belangstelling stond van onder meer Manchester United. Via bonussen kan dat bedrag oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Benfica bevestigde in de nacht van zondag op maandag dat het overeenstemming heeft bereikt met Liverpool. De Engelse club moet de komst van Núñez nog afronden. Op Anfield ligt naar verluidt een zesjarig contract voor hem klaar. Liverpool speelt met de komst van de Uruguayaanse international in op het mogelijke vertrek van Sadio Mané. De Senegalese aanvaller staat nadrukkelijk in de belangstelling van Bayern München.
Núñez werd afgelopen seizoen de topscorer van de Portugese competitie met 26 doelpunten in 28 wedstrijden. Hij was ook zes keer trefzeker voor Benfica in de Champions League. Zo maakte de Uruguayaan in de achtste finales tegen Ajax het beslissende doelpunt in de return in Amsterdam (0-1) en hij scoorde twee keer in de kwartfinales tegen Liverpool. Benfica werd desondanks uitgeschakeld door de 'Reds'.
UD Almería
Liverpool bereikte de finale van de Champions League, maar daarin verloor de ploeg van Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk met 1-0 van Real Madrid. In de Engelse competitie eindigde Liverpool op 1 punt van Manchester City als tweede. Het elftal van trainer Jürgen Klopp won wel de League Cup en FA Cup.
Benfica nam Núñez twee jaar geleden voor 24 miljoen euro over van UD Almería. Die Spaanse club ontvangt volgens Engelse media 20 procent van de transfersom die Liverpool nu aan de Portugezen betaalt. De nummer 2 van de Premier League versterkte zich eerder al met de 19-jarige Portugese middenvelder Fábio Carvalho.
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische president en premier hebben de nazistische en antisemitische leuzen veroordeeld die donderdagavond door supporters van Hajduk Split werden geuit rond de wedstrijd tegen Ajax. Leden van de harde kern zongen onder meer "sta op, Adolf Hitler" en "Auschwitz, Auschwitz".
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Assistent-trainers Dennis van der Ree en Maikel van der Werff nemen tijdelijk de coaching over bij PEC Zwolle, meldt de Eredivisieclub. De twee vervangen de dinsdag ontslagen hoofdtrainer Henry van der Vegt.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Er is donderdag een persoon aangehouden in Alkmaar bij de wedstrijd tussen AZ en de Israëlische ploeg Hapoel Beër Sjeva. Het gaat om een voetbalsupporter die voorafgaand aan de wedstrijd een politieagent zou hebben beledigd. Na onderzoek is die heengezonden, volgens een politiewoordvoerder vrijdag.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
18 uur geledenSPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.
18 uur geleden