Liverpool en Benfica akkoord over toptransfer spits Darwin Núñez
LISSABON (ANP) - Liverpool heeft een akkoord bereikt met Benfica over de transfer van Darwin Núñez. De Engelse voetbalclub betaalt 75 miljoen euro voor de 22-jarige spits uit Uruguay, die ook in de belangstelling stond van onder meer Manchester United. Via bonussen kan dat bedrag oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Benfica bevestigde in de nacht van zondag op maandag dat het overeenstemming heeft bereikt met Liverpool. De Engelse club moet de komst van Núñez nog afronden. Op Anfield ligt naar verluidt een zesjarig contract voor hem klaar. Liverpool speelt met de komst van de Uruguayaanse international in op het mogelijke vertrek van Sadio Mané. De Senegalese aanvaller staat nadrukkelijk in de belangstelling van Bayern München.
Núñez werd afgelopen seizoen de topscorer van de Portugese competitie met 26 doelpunten in 28 wedstrijden. Hij was ook zes keer trefzeker voor Benfica in de Champions League. Zo maakte de Uruguayaan in de achtste finales tegen Ajax het beslissende doelpunt in de return in Amsterdam (0-1) en hij scoorde twee keer in de kwartfinales tegen Liverpool. Benfica werd desondanks uitgeschakeld door de 'Reds'.
UD Almería
Liverpool bereikte de finale van de Champions League, maar daarin verloor de ploeg van Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk met 1-0 van Real Madrid. In de Engelse competitie eindigde Liverpool op 1 punt van Manchester City als tweede. Het elftal van trainer Jürgen Klopp won wel de League Cup en FA Cup.
Benfica nam Núñez twee jaar geleden voor 24 miljoen euro over van UD Almería. Die Spaanse club ontvangt volgens Engelse media 20 procent van de transfersom die Liverpool nu aan de Portugezen betaalt. De nummer 2 van de Premier League versterkte zich eerder al met de 19-jarige Portugese middenvelder Fábio Carvalho.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
10 uur geleden