Liverpool eenvoudig naar vierde ronde van FA Cup
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich vrij eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van de FA Cup. De koploper van de Premier League liet zich voor eigen publiek niet verrassen door Accrington Stanley (4-0). Diogo Jota, Trent Alexander-Arnold, Jayden Danns en Federico Chiesa scoorden tegen de club die uitkomt op het vierde niveau van Engeland.
Trainer Arne Slot maakte van de gelegenheid gebruik om veel basisspelers rust te gunnen. Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch zaten niet bij de selectie. De 16-jarige Rio Ngumoha had een basisplaats bij Liverpool.
Trainer Ruud van Nistelrooij plaatste zich met Leicester City voor de vierde ronde. Hij was met zijn ploeg te sterk voor Queens Park Rangers (6-2), dat uitkomt op het tweede niveau van Engeland. James Justin scoorde tweemaal en Stephy Mavididi, Facundo Buonanotte, Jamie Vardy en Wout Faes maakten de overige doelpunten voor Leicester City.
Meer uit Voetbal
DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
44 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
1 uur geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."
1 dag geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.
1 dag geleden