Liverpool-doelman Alisson spreekt zich uit tegen meer wedstrijden
MILAAN (ANP/AFP) - Liverpool-keeper Alisson heeft zich uitgesproken tegen het drukke speelschema in het topvoetbal. Hij zei een dag voor de start van de uitgebreide Champions League tegen verslaggevers dat voetballers genegeerd worden terwijl het aantal wedstrijden toeneemt.
"Niemand vraagt aan de spelers wat ze ervan vinden dat er wedstrijden worden toegevoegd", zei Alisson aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen AC Milan. "Misschien doet onze mening er niet toe, maar iedereen weet wat we vinden van meer wedstrijden. Iedereen is het een beetje zat."
Liverpool kan zestig wedstrijden spelen dit seizoen en kwam vorig seizoen tot 58 wedstrijden. "We snappen de kant van de media en de tv, we hebben de kant van de UEFA, de FIFA, van de Premier League en andere competities", zei de Braziliaanse doelman van Liverpool. "We zijn niet dom. We snappen dat mensen meer wedstrijden willen, maar het zou voor alle partijen die verantwoordelijk zijn voor de speelkalender goed zijn om bij elkaar te gaan zitten en naar iedereen te luisteren, inclusief de spelers."
Alisson speelde afgelopen seizoen meer dan veertig wedstrijden. "Als je vermoeid bent, kun je niet presteren op het hoogste niveau. Ik wil in alle wedstrijden die ik speel mijn beste voetbal laten zien", zei hij. "Op dit moment ziet het er niet naar uit dat we dicht bij een oplossing zijn voor het voetbal en voor de spelers."
Arne Slot, de coach van Alisson bij Liverpool, zei dat hij de nieuwe opzet van de Champions League, waarin de ploegen niet zes maar acht wedstrijden spelen in de poulefase, pas kan beoordelen aan het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
24 minuten geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
25 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
5 uur geleden