Liverpool-doelman Alisson spreekt zich uit tegen meer wedstrijden
MILAAN (ANP/AFP) - Liverpool-keeper Alisson heeft zich uitgesproken tegen het drukke speelschema in het topvoetbal. Hij zei een dag voor de start van de uitgebreide Champions League tegen verslaggevers dat voetballers genegeerd worden terwijl het aantal wedstrijden toeneemt.
"Niemand vraagt aan de spelers wat ze ervan vinden dat er wedstrijden worden toegevoegd", zei Alisson aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen AC Milan. "Misschien doet onze mening er niet toe, maar iedereen weet wat we vinden van meer wedstrijden. Iedereen is het een beetje zat."
Liverpool kan zestig wedstrijden spelen dit seizoen en kwam vorig seizoen tot 58 wedstrijden. "We snappen de kant van de media en de tv, we hebben de kant van de UEFA, de FIFA, van de Premier League en andere competities", zei de Braziliaanse doelman van Liverpool. "We zijn niet dom. We snappen dat mensen meer wedstrijden willen, maar het zou voor alle partijen die verantwoordelijk zijn voor de speelkalender goed zijn om bij elkaar te gaan zitten en naar iedereen te luisteren, inclusief de spelers."
Alisson speelde afgelopen seizoen meer dan veertig wedstrijden. "Als je vermoeid bent, kun je niet presteren op het hoogste niveau. Ik wil in alle wedstrijden die ik speel mijn beste voetbal laten zien", zei hij. "Op dit moment ziet het er niet naar uit dat we dicht bij een oplossing zijn voor het voetbal en voor de spelers."
Arne Slot, de coach van Alisson bij Liverpool, zei dat hij de nieuwe opzet van de Champions League, waarin de ploegen niet zes maar acht wedstrijden spelen in de poulefase, pas kan beoordelen aan het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden