Liverpool-doelman Alisson spreekt zich uit tegen meer wedstrijden
MILAAN (ANP/AFP) - Liverpool-keeper Alisson heeft zich uitgesproken tegen het drukke speelschema in het topvoetbal. Hij zei een dag voor de start van de uitgebreide Champions League tegen verslaggevers dat voetballers genegeerd worden terwijl het aantal wedstrijden toeneemt.
"Niemand vraagt aan de spelers wat ze ervan vinden dat er wedstrijden worden toegevoegd", zei Alisson aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen AC Milan. "Misschien doet onze mening er niet toe, maar iedereen weet wat we vinden van meer wedstrijden. Iedereen is het een beetje zat."
Liverpool kan zestig wedstrijden spelen dit seizoen en kwam vorig seizoen tot 58 wedstrijden. "We snappen de kant van de media en de tv, we hebben de kant van de UEFA, de FIFA, van de Premier League en andere competities", zei de Braziliaanse doelman van Liverpool. "We zijn niet dom. We snappen dat mensen meer wedstrijden willen, maar het zou voor alle partijen die verantwoordelijk zijn voor de speelkalender goed zijn om bij elkaar te gaan zitten en naar iedereen te luisteren, inclusief de spelers."
Alisson speelde afgelopen seizoen meer dan veertig wedstrijden. "Als je vermoeid bent, kun je niet presteren op het hoogste niveau. Ik wil in alle wedstrijden die ik speel mijn beste voetbal laten zien", zei hij. "Op dit moment ziet het er niet naar uit dat we dicht bij een oplossing zijn voor het voetbal en voor de spelers."
Arne Slot, de coach van Alisson bij Liverpool, zei dat hij de nieuwe opzet van de Champions League, waarin de ploegen niet zes maar acht wedstrijden spelen in de poulefase, pas kan beoordelen aan het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.
2 uur geledenCORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
13 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
16 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
16 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
18 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
18 uur geleden