Liverpool-doelman Alisson spreekt zich uit tegen meer wedstrijden
MILAAN (ANP/AFP) - Liverpool-keeper Alisson heeft zich uitgesproken tegen het drukke speelschema in het topvoetbal. Hij zei een dag voor de start van de uitgebreide Champions League tegen verslaggevers dat voetballers genegeerd worden terwijl het aantal wedstrijden toeneemt.
"Niemand vraagt aan de spelers wat ze ervan vinden dat er wedstrijden worden toegevoegd", zei Alisson aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen AC Milan. "Misschien doet onze mening er niet toe, maar iedereen weet wat we vinden van meer wedstrijden. Iedereen is het een beetje zat."
Liverpool kan zestig wedstrijden spelen dit seizoen en kwam vorig seizoen tot 58 wedstrijden. "We snappen de kant van de media en de tv, we hebben de kant van de UEFA, de FIFA, van de Premier League en andere competities", zei de Braziliaanse doelman van Liverpool. "We zijn niet dom. We snappen dat mensen meer wedstrijden willen, maar het zou voor alle partijen die verantwoordelijk zijn voor de speelkalender goed zijn om bij elkaar te gaan zitten en naar iedereen te luisteren, inclusief de spelers."
Alisson speelde afgelopen seizoen meer dan veertig wedstrijden. "Als je vermoeid bent, kun je niet presteren op het hoogste niveau. Ik wil in alle wedstrijden die ik speel mijn beste voetbal laten zien", zei hij. "Op dit moment ziet het er niet naar uit dat we dicht bij een oplossing zijn voor het voetbal en voor de spelers."
Arne Slot, de coach van Alisson bij Liverpool, zei dat hij de nieuwe opzet van de Champions League, waarin de ploegen niet zes maar acht wedstrijden spelen in de poulefase, pas kan beoordelen aan het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
12 uur geleden