Liverpool dendert na rust over Bayer Leverkusen heen
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot had zich nauwelijks een betere competitiestart met Liverpool kunnen wensen. De coach, afgelopen zomer overgekomen van Feyenoord, won met zijn ploeg ook de thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen (4-0) in de Champions League. Liverpool is niet alleen koploper van de Premier League, maar voert na vier speelronden ook zonder puntenverlies het belangrijkste toernooi voor Europese topclubs aan.
Liverpool had het in de eerste helft lastig met de bezoekers. Jeremie Frimpong dacht even dat hij Bayer Leverkusen vlak voor rust op voorsprong schoot. Maar scheidsrechter Danny Makkelie had gezien dat zijn landgenoot de bal met een hand had meegenomen en keurde de treffer af. Frimpong en Makkelie waren niet de enige Nederlanders op Anfield. Trainer Slot liet Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo aan de aftrap verschijnen.
Na de rust nam Liverpool het initiatief. Gravenberch speelde Mohamed Salah knap vrij, maar de aanvaller uit Egypte schoot naast. Luis Díaz maakte na een uur wel de openingstreffer. Hij lobde de bal in de 61e minuut over de doelman, na een fraaie voorzet van Curtis Jones. Gakpo kopte de thuisploeg twee minuten later naar 2-0, na een afgemeten voorzet van Salah. Díaz maakte in de slotfase zijn tweede en derde doelpunt (4-0) van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
6 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
13 uur geleden