Liverpool dendert na rust over Bayer Leverkusen heen
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot had zich nauwelijks een betere competitiestart met Liverpool kunnen wensen. De coach, afgelopen zomer overgekomen van Feyenoord, won met zijn ploeg ook de thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen (4-0) in de Champions League. Liverpool is niet alleen koploper van de Premier League, maar voert na vier speelronden ook zonder puntenverlies het belangrijkste toernooi voor Europese topclubs aan.
Liverpool had het in de eerste helft lastig met de bezoekers. Jeremie Frimpong dacht even dat hij Bayer Leverkusen vlak voor rust op voorsprong schoot. Maar scheidsrechter Danny Makkelie had gezien dat zijn landgenoot de bal met een hand had meegenomen en keurde de treffer af. Frimpong en Makkelie waren niet de enige Nederlanders op Anfield. Trainer Slot liet Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo aan de aftrap verschijnen.
Na de rust nam Liverpool het initiatief. Gravenberch speelde Mohamed Salah knap vrij, maar de aanvaller uit Egypte schoot naast. Luis Díaz maakte na een uur wel de openingstreffer. Hij lobde de bal in de 61e minuut over de doelman, na een fraaie voorzet van Curtis Jones. Gakpo kopte de thuisploeg twee minuten later naar 2-0, na een afgemeten voorzet van Salah. Díaz maakte in de slotfase zijn tweede en derde doelpunt (4-0) van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
9 minuten geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
12 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
15 uur geleden