Liverpool dendert na rust over Bayer Leverkusen heen
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot had zich nauwelijks een betere competitiestart met Liverpool kunnen wensen. De coach, afgelopen zomer overgekomen van Feyenoord, won met zijn ploeg ook de thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen (4-0) in de Champions League. Liverpool is niet alleen koploper van de Premier League, maar voert na vier speelronden ook zonder puntenverlies het belangrijkste toernooi voor Europese topclubs aan.
Liverpool had het in de eerste helft lastig met de bezoekers. Jeremie Frimpong dacht even dat hij Bayer Leverkusen vlak voor rust op voorsprong schoot. Maar scheidsrechter Danny Makkelie had gezien dat zijn landgenoot de bal met een hand had meegenomen en keurde de treffer af. Frimpong en Makkelie waren niet de enige Nederlanders op Anfield. Trainer Slot liet Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo aan de aftrap verschijnen.
Na de rust nam Liverpool het initiatief. Gravenberch speelde Mohamed Salah knap vrij, maar de aanvaller uit Egypte schoot naast. Luis Díaz maakte na een uur wel de openingstreffer. Hij lobde de bal in de 61e minuut over de doelman, na een fraaie voorzet van Curtis Jones. Gakpo kopte de thuisploeg twee minuten later naar 2-0, na een afgemeten voorzet van Salah. Díaz maakte in de slotfase zijn tweede en derde doelpunt (4-0) van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
1 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
1 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.
8 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."
11 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
13 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.
13 uur geleden