Liverpool-coach Klopp verwacht extra gemotiveerd ManUnited
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool ziet het niet als een voordeel dat zijn elftal het al vroeg in het seizoen opneemt tegen Manchester United. De ploeg van coach Erik ten Hag verloor de eerste twee competitiewedstrijden en verkeert nu al in crisis. Manchester ontvangt Liverpool maandag.
"Natuurlijk zou ik liever tegen ze spelen nadat ze de vorige wedstrijd met 5-0 hadden gewonnen, maar we zijn helaas niet in dromenland. Het is wat het is", aldus Klopp, die met Liverpool ook nog op de eerste competitiezege wacht. "We hebben twee keer gelijkgespeeld, is het dan nu juist beter om tegen ons te spelen? Ik weet het niet. Laten we maandag maar eens zien hoe deze grootmachten met de situatie omgaan."
Liverpool scoorde in de laatste drie competitiewedstrijden tegen Manchester United liefst dertien keer. Dat zegt Klopp weinig. "Dit is een compleet andere wedstrijd in een totaal andere situatie. Het zorgt er misschien zelfs wel voor dat Manchester nog gemotiveerder is", aldus de Duitse coach, die aanvaller Roberto Firmino en middenvelder Naby Keïta weer terug heeft in zijn selectie.
Joel Matip, Thiago Alcantara, Ibrahima Konaté, Curtis Jones, Diogo Jota, Alex Oxlade-Chamberlain, Calvin Ramsay en Caoimhin Kelleher zijn bij Liverpool nog niet inzetbaar.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
21 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geleden