Liverpool-coach Klopp rekent dit seizoen niet meer op Van Dijk
LIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool-coach Jürgen Klopp gaat er niet meer van uit dat Virgil van Dijk dit seizoen nog in actie komt. Dat zei de Duitser tijdens een persconferentie voorafgaand aan het competitieduel van woensdag met Brighton. De coach werd gevraagd of hij de door een knieblessure lang uitgeschakelde verdediger bij de UEFA zou opgeven voor het vervolg van de Champions League.
"Als er ruimte is zetten we hem op de spelerslijst", antwoordde de Duitser, zonder veel geloof dat de aanvoerder van het Nederlands elftal daadwerkelijk dit seizoen nog aan spelen toekomt. "Maar we sluiten het ook niet helemaal uit. Daarom zetten we hem er wellicht bij. Er gebeuren soms wonderen, maar tot nu toe heeft nog niemand van de medische staf me verteld dat hij nog speelt."
Van Dijk liep in oktober tijdens het duel met stadgenoot Everton een zware knieblessure op. Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal hoopt nog steeds dat hij komende zomer tijdens het EK over zijn aanvoerder kan beschikken. "Het wordt een race tegen de klok', zei hij. "Ik hoop het, maar het moet wel verantwoord zijn."
De 29-jarige Van Dijk kwam nog nooit op een EK of WK voor Oranje uit.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
52 minuten geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
1 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
12 uur geleden