Liverpool-coach Klopp positief ondanks missen Champions League
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp is positief gestemd over de toekomst, ondanks het mislopen van Champions League-voetbal volgend seizoen. "Er zijn redenen voor optimisme", verklaarde de coach van de nummer 5 van de Premier League.
Alleen de top vier van Engeland speelt volgend seizoen in de Champions League. Liverpool moest zich donderdag neerleggen bij de vijfde plaats, die recht geeft op een ticket voor de Europa League. Concurrent Manchester United won met 4-1 van Chelsea en is niet meer in te halen door de ploeg van Klopp. Het is de eerste keer sinds het eerste volledige seizoen van de Duitser bij Liverpool in 2016-2017 dat de club zich niet plaatst voor het miljoenenbal.
"Dit is niet een historisch goed seizoen geweest", zei Klopp twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd bij Southampton. "Daar zijn we absoluut niet blij mee. We hebben fouten gemaakt en waren niet constant genoeg. Na de WK-pauze was niet alles fantastisch, maar het aantal punten dat we pakten was redelijk goed. Als we dat gedurende het hele seizoen hadden gedaan, hadden we een andere situatie gehad."
"Maar de sfeer van de supporters tijdens de laatste thuiswedstrijd, de manier waarop de club afscheid heeft genomen van sommige vertrekkende spelers; dat zijn allemaal zaken die een basis geven voor een fantastische toekomst. De trainer en de spelers zijn niet verdeeld geraakt en dat is erg behulpzaam. We hebben niet naar elkaar gewezen", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
6 uur geleden