Liverpool-coach Klopp positief ondanks missen Champions League
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp is positief gestemd over de toekomst, ondanks het mislopen van Champions League-voetbal volgend seizoen. "Er zijn redenen voor optimisme", verklaarde de coach van de nummer 5 van de Premier League.
Alleen de top vier van Engeland speelt volgend seizoen in de Champions League. Liverpool moest zich donderdag neerleggen bij de vijfde plaats, die recht geeft op een ticket voor de Europa League. Concurrent Manchester United won met 4-1 van Chelsea en is niet meer in te halen door de ploeg van Klopp. Het is de eerste keer sinds het eerste volledige seizoen van de Duitser bij Liverpool in 2016-2017 dat de club zich niet plaatst voor het miljoenenbal.
"Dit is niet een historisch goed seizoen geweest", zei Klopp twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd bij Southampton. "Daar zijn we absoluut niet blij mee. We hebben fouten gemaakt en waren niet constant genoeg. Na de WK-pauze was niet alles fantastisch, maar het aantal punten dat we pakten was redelijk goed. Als we dat gedurende het hele seizoen hadden gedaan, hadden we een andere situatie gehad."
"Maar de sfeer van de supporters tijdens de laatste thuiswedstrijd, de manier waarop de club afscheid heeft genomen van sommige vertrekkende spelers; dat zijn allemaal zaken die een basis geven voor een fantastische toekomst. De trainer en de spelers zijn niet verdeeld geraakt en dat is erg behulpzaam. We hebben niet naar elkaar gewezen", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden