Liverpool-coach Klopp positief ondanks missen Champions League
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp is positief gestemd over de toekomst, ondanks het mislopen van Champions League-voetbal volgend seizoen. "Er zijn redenen voor optimisme", verklaarde de coach van de nummer 5 van de Premier League.
Alleen de top vier van Engeland speelt volgend seizoen in de Champions League. Liverpool moest zich donderdag neerleggen bij de vijfde plaats, die recht geeft op een ticket voor de Europa League. Concurrent Manchester United won met 4-1 van Chelsea en is niet meer in te halen door de ploeg van Klopp. Het is de eerste keer sinds het eerste volledige seizoen van de Duitser bij Liverpool in 2016-2017 dat de club zich niet plaatst voor het miljoenenbal.
"Dit is niet een historisch goed seizoen geweest", zei Klopp twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd bij Southampton. "Daar zijn we absoluut niet blij mee. We hebben fouten gemaakt en waren niet constant genoeg. Na de WK-pauze was niet alles fantastisch, maar het aantal punten dat we pakten was redelijk goed. Als we dat gedurende het hele seizoen hadden gedaan, hadden we een andere situatie gehad."
"Maar de sfeer van de supporters tijdens de laatste thuiswedstrijd, de manier waarop de club afscheid heeft genomen van sommige vertrekkende spelers; dat zijn allemaal zaken die een basis geven voor een fantastische toekomst. De trainer en de spelers zijn niet verdeeld geraakt en dat is erg behulpzaam. We hebben niet naar elkaar gewezen", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
17 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
18 uur geleden