Liverpool-coach Klopp moet niets hebben van Atlético
MADRID (ANP) - Liverpool-coach Jürgen Klopp had weinig positiefs te melden over Atlético Madrid, de club die zijn ploeg dinsdagavond in het eerste duel uit de achtste finales van de Champions League op een zeldzame nederlaag (1-0) trakteerde. De Duitser had zich gestoord aan de negateve tactiek van de Spanjaarden die er in eigen stadion niet op uit waren voor een spektakelstuk te zorgen. "Ze hebben hun resultaat. Het publiek was hier blijkbaar niet om sensationeel voetbal te zien", klonk het verwijtend.
Klopp had zich geërgerd langs de kant van het veld en werd ook nog met geel beboet wegens protesteren. "Je moet als scheidsrechter sterk in je schoenen staan hier. Alleen al in het eerste halfuur zag ik drie van hun spelers naar de grond gaan. Geen idee waarom", mopperde de coach, die zijn ploeg door een vroeg doelpunt van Saúl Ñíguez met 1-0 zag verliezen.
De Atlético-fans hadden geen enkele moeite met de speelwijze van hun ploeg, zag ook Klopp. "Atlético was alleen bezig met het resultaat. Dat hebben ze en daarom zijn ze blij en wij niet." Hij voelde zich genoodzaakt Sadio Mané in de rust met geel op zak te wisselen nadat spelers van de thuisploeg de arbiter belaagden toen de Liverpool-aanvaller een nieuwe overtreding beging. "Het was duidelijk hun bedoeling Sadio uit de wedstrijd te krijgen met een tweede kaart. Ik was een beetje bang dat zijn tegenstander al zou gaan liggen als Sadio diep zou inademen", zei Klopp met een lachje. "Hij werd gezocht, dat was duidelijk. Het is dat onderdeel van het spel waar ik een hekel aan heb."
Klopp blijft optimistisch over de kansen van de titelverdediger in de Champions League. "We zijn op de helft en staan met 1-0 achter. Als we nog een kwartier hadden zouden we niet opgeven, we hebben nu zelfs nog drie weken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
4 uur geleden