Liverpool-coach Klopp moet niets hebben van Atlético
MADRID (ANP) - Liverpool-coach Jürgen Klopp had weinig positiefs te melden over Atlético Madrid, de club die zijn ploeg dinsdagavond in het eerste duel uit de achtste finales van de Champions League op een zeldzame nederlaag (1-0) trakteerde. De Duitser had zich gestoord aan de negateve tactiek van de Spanjaarden die er in eigen stadion niet op uit waren voor een spektakelstuk te zorgen. "Ze hebben hun resultaat. Het publiek was hier blijkbaar niet om sensationeel voetbal te zien", klonk het verwijtend.
Klopp had zich geërgerd langs de kant van het veld en werd ook nog met geel beboet wegens protesteren. "Je moet als scheidsrechter sterk in je schoenen staan hier. Alleen al in het eerste halfuur zag ik drie van hun spelers naar de grond gaan. Geen idee waarom", mopperde de coach, die zijn ploeg door een vroeg doelpunt van Saúl Ñíguez met 1-0 zag verliezen.
De Atlético-fans hadden geen enkele moeite met de speelwijze van hun ploeg, zag ook Klopp. "Atlético was alleen bezig met het resultaat. Dat hebben ze en daarom zijn ze blij en wij niet." Hij voelde zich genoodzaakt Sadio Mané in de rust met geel op zak te wisselen nadat spelers van de thuisploeg de arbiter belaagden toen de Liverpool-aanvaller een nieuwe overtreding beging. "Het was duidelijk hun bedoeling Sadio uit de wedstrijd te krijgen met een tweede kaart. Ik was een beetje bang dat zijn tegenstander al zou gaan liggen als Sadio diep zou inademen", zei Klopp met een lachje. "Hij werd gezocht, dat was duidelijk. Het is dat onderdeel van het spel waar ik een hekel aan heb."
Klopp blijft optimistisch over de kansen van de titelverdediger in de Champions League. "We zijn op de helft en staan met 1-0 achter. Als we nog een kwartier hadden zouden we niet opgeven, we hebben nu zelfs nog drie weken."
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - Kroatië heeft zich na de pijnlijke 7-0-nederlaag tegen Engeland in de Nations League gerevancheerd met een goed optreden tegen wereldkampioen Spanje. Het stond in Split lang 1-1, maar Mikel Merino bezorgde Spanje in de slotfase toch de zege: 1-2.
40 minuten geledenLISSABON (ANP) - De Portugese voetbalvedette Cristiano Ronaldo keert het nationale elftal nog niet de rug toe. Hij blijft beschikbaar, laat hij weten in een uitgebreide verklaring die door Portugese media werd verspreid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane is dinsdagavond gedeeld recordinternational van het Engelse nationale voetbalelftal geworden. Door zijn basisplaats tegen Tsjechië in de Nations League evenaart de spits het record van 125 interlands van doelman Peter Shilton, die tussen 1970 en 1990 voor de 'Three Lions' speelde.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
5 uur geleden