Liverpool-coach Klopp moet niets hebben van Atlético
MADRID (ANP) - Liverpool-coach Jürgen Klopp had weinig positiefs te melden over Atlético Madrid, de club die zijn ploeg dinsdagavond in het eerste duel uit de achtste finales van de Champions League op een zeldzame nederlaag (1-0) trakteerde. De Duitser had zich gestoord aan de negateve tactiek van de Spanjaarden die er in eigen stadion niet op uit waren voor een spektakelstuk te zorgen. "Ze hebben hun resultaat. Het publiek was hier blijkbaar niet om sensationeel voetbal te zien", klonk het verwijtend.
Klopp had zich geërgerd langs de kant van het veld en werd ook nog met geel beboet wegens protesteren. "Je moet als scheidsrechter sterk in je schoenen staan hier. Alleen al in het eerste halfuur zag ik drie van hun spelers naar de grond gaan. Geen idee waarom", mopperde de coach, die zijn ploeg door een vroeg doelpunt van Saúl Ñíguez met 1-0 zag verliezen.
De Atlético-fans hadden geen enkele moeite met de speelwijze van hun ploeg, zag ook Klopp. "Atlético was alleen bezig met het resultaat. Dat hebben ze en daarom zijn ze blij en wij niet." Hij voelde zich genoodzaakt Sadio Mané in de rust met geel op zak te wisselen nadat spelers van de thuisploeg de arbiter belaagden toen de Liverpool-aanvaller een nieuwe overtreding beging. "Het was duidelijk hun bedoeling Sadio uit de wedstrijd te krijgen met een tweede kaart. Ik was een beetje bang dat zijn tegenstander al zou gaan liggen als Sadio diep zou inademen", zei Klopp met een lachje. "Hij werd gezocht, dat was duidelijk. Het is dat onderdeel van het spel waar ik een hekel aan heb."
Klopp blijft optimistisch over de kansen van de titelverdediger in de Champions League. "We zijn op de helft en staan met 1-0 achter. Als we nog een kwartier hadden zouden we niet opgeven, we hebben nu zelfs nog drie weken."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
31 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
2 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
19 uur geleden