Liverpool-coach Klopp kan moeilijk wennen aan speelstijl Atlético
MADRID (ANP) - Jürgen Klopp is geen fan van de manier waarop Atlético Madrid voetbalt. De Duitse trainer van Liverpool heeft wel veel bewondering voor Diego Simeone, zijn Argentijnse collega bij de Spaanse topploeg. Atlético en Liverpool treffen elkaar dinsdag in de groepsfase van de Champions League.
Atlético schakelde Liverpool in maart 2020 op Anfield uit in de achtste finales van de Champions League. Klopp liet zich destijds behoorlijk gaan na afloop. Het was een van de laatste duels die nog met publiek werden gespeeld, al was daar toen vanwege het al aanwezige coronavirus veel om te doen. "Ik was boos en teleurgesteld", keek Klopp maandag terug. "We moesten ons concentreren op het voetbal onder hele moeilijke omstandigheden."
Simeone is een fanatieke trainer. Dat brengt hij over op zijn spelers. Atlético, regerend kampioen in Spanje, staat daarnaast bekend om de verdedigende capaciteiten. "Of ik hun manier van voetballen leuk vind? Niet heel erg, maar dat is niet zo gek. Ik houd van een ander soort voetbal. Andere coaches geven de voorkeuren aan andere speelstijlen. Dat is hun goed recht. Niemand hoeft het leuk te vinden. Het gaat erom dat je succes behaalt met je speelstijl. Dat is bij Atlético zeker het geval", zei Klopp.
Virgil van Dijk
Over Simeone zei Klopp: "Hij doet alles goed. Atlético is kampioen en Diego zit al jaren bij de club. Hoelang precies weet ik niet eens, maar hij is zeer succesvol."
Simeone zelf denkt dat Liverpool nu beter is dan vorig seizoen. Volgens de Argentijn komt dat mede door de rentree van Virgil van Dijk, die vanwege een blessure lange tijd aan de kant stond. Simeone zei dat Liverpool nu 'vrijer' is om aan te vallen. Van Dijk zelf zei op de persconferentie dat hij nog niet op zijn oude niveau is: "Ik denk niet dat er veel voorbeelden zijn van spelers die na een zware knieblessure een jaar later alweer op hun best zijn. Dus ik heb nog wat werk te doen."
Liverpool is na twee speelronden koploper in groep B met 6 punten, gevolgd door Atlético met 4 punten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
3 uur geleden