Liverpool-coach Klopp duel geschorst na uitlatingen over arbiter
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp is voor twee wedstrijden geschorst voor zijn uitspraken over scheidsrechter Paul Tierney eind vorige maand. De helft van die schorsing is voorwaardelijk, waardoor de Duitser zaterdag alleen de competitiewedstrijd tegen Aston Villa mist op eigen veld. Daarmee krijgt zijn Nederlandse assistent Pepijn Lijnders weer een prominentere rol op de bank bij de Engelse nummer 5.
Klopp ging op 30 april in de fout na het thuisduel met Tottenham Hotspur. Liverpool won het spectaculaire duel met 4-3 dankzij een treffer van Diogo Jota in blessuretijd. Klopp sprintte na het winnende doelpunt richting de vierde official, liep een hamstringblessure op en riep hem wat woorden toe. Na de wedstrijd liet hij zich uit over scheidsrechter Tierney, die hij ervan beschuldigde iets tegen Liverpool te hebben.
De 40-jarige Lijnders verving Klopp vorig jaar al twee keer toen de Duitser niet op de bank kon zitten.
Na een matig seizoen is Liverpool de laatste weken opgeklommen naar de vijfde plek, een plaats die recht geeft op Europees voetbal. Ook Champions League-voetbal is nog mogelijk, met maar 1 punt achterstand op Newcastle United en Manchester United. Liverpool speelde wel een duel meer dan de concurrenten.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
21 uur geleden