Liverpool-coach Klopp duel geschorst na uitlatingen over arbiter
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp is voor twee wedstrijden geschorst voor zijn uitspraken over scheidsrechter Paul Tierney eind vorige maand. De helft van die schorsing is voorwaardelijk, waardoor de Duitser zaterdag alleen de competitiewedstrijd tegen Aston Villa mist op eigen veld. Daarmee krijgt zijn Nederlandse assistent Pepijn Lijnders weer een prominentere rol op de bank bij de Engelse nummer 5.
Klopp ging op 30 april in de fout na het thuisduel met Tottenham Hotspur. Liverpool won het spectaculaire duel met 4-3 dankzij een treffer van Diogo Jota in blessuretijd. Klopp sprintte na het winnende doelpunt richting de vierde official, liep een hamstringblessure op en riep hem wat woorden toe. Na de wedstrijd liet hij zich uit over scheidsrechter Tierney, die hij ervan beschuldigde iets tegen Liverpool te hebben.
De 40-jarige Lijnders verving Klopp vorig jaar al twee keer toen de Duitser niet op de bank kon zitten.
Na een matig seizoen is Liverpool de laatste weken opgeklommen naar de vijfde plek, een plaats die recht geeft op Europees voetbal. Ook Champions League-voetbal is nog mogelijk, met maar 1 punt achterstand op Newcastle United en Manchester United. Liverpool speelde wel een duel meer dan de concurrenten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
14 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
15 uur geleden