Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool boos over 'puinhoop' buiten Stade de France bij finale

Liverpool boos over 'puinhoop' buiten Stade de France bij finale

PARIJS (ANP) - Liverpool is boos op de organisatie van de Champions League-finale in Parijs. Voor de aftrap ontstond enorme chaos rond het Stade de France, omdat duizenden supporters van Liverpool het stadion niet in konden komen. Heel wat mensen klommen over de hekken en betraden zo alsnog het Stade de France.

"Het was echt een puinhoop", zei linksback Andy Robertson van Liverpool na de verloren finale tegen Real Madrid (1-0) bij de BBC, nadat hij enkele bekenden had gesproken. "Een vriend van me kreeg te horen dat zijn ticket nep was. Ik kan je verzekeren dat daar geen sprake van was. Supporters probeerden op tijd in het stadion te komen en raakten in paniek. Het is onacceptabel om dan traangas naar die mensen te spuiten. Het was een verschrikkelijke ervaring voor onze supporters en families. De Champions League moet een feestje zijn, maar dat was het niet. Dit was geen fijne finale om bij te zijn."

Liverpool zegt in een verklaring "bijzonder teleurgesteld" te zijn dat het buiten het stadion zo'n chaos werd. Vanwege de ongeregeldheden begon de finale ruim een half uur later dan de bedoeling was. Liverpool heeft om een onderzoek gevraagd naar de oorzaak van alle problemen.

Kritisch

Trainer Jürgen Klopp hoorde via-via van wat zich buiten het Stade de France had afgespeeld. "Ik heb mijn familie nog niet gesproken, maar ik hoorde dat families van spelers veel problemen hadden om het stadion in te komen", aldus de Duitser. "Ik heb wat dingen gehoord die niet fijn zijn. Verder onderzoek moet uitwijzen wat er mis is gegaan."

De politie van Liverpool liet zich op Twitter bijzonder kritisch uit over de Franse organisatie. "Dit was de slechtste Europese wedstrijd die ik ooit heb meegemaakt", zei een afgevaardigde van de politie.

Meer uit Voetbal

Guirassy helpt Borussia Dortmund als laatste naar kwartfinales WK

ATLANTA (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich op het wereldkampioenschap als laatste club voor de kwartfinales geplaatst. De Duitsers wonnen in Atlanta met 2-1 van de Mexicaanse club Monterrey.

3 minuten geleden
Verdediger Tete akkoord met Fulham over nieuw contract

LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.

10 uur geleden
AZ verlengt contract met vleugelaanvaller Daal tot 2030

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.

11 uur geleden
Ajax neemt naast Noordermeer ook Van Oosten over van ADO

AMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.

12 uur geleden
Doelman Branderhorst tekent contract bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.

13 uur geleden
Onweer verstoort eerste training voetbalsters in Zwitserland

THUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.

13 uur geleden
Hoofdhuurder Ajax verlengt contract met ArenA met vijftien jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.

15 uur geleden