Liverpool blijft met enige moeite Inter over twee duels de baas
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met enige moeite de kwartfinales van de Champions League bereikt. De Engelse topclub, in 2019 winnaar van het toernooi, verloor dinsdag wel op eigen veld van Inter (0-1). Dat resultaat was voor de formatie van trainer Jürgen Klopp echter voldoende. Liverpool had het eerste duel in Italië met 2-0 gewonnen.
Voor rust waren er enkele mogelijkheden voor Liverpool. Joel Matip kopte op de lat, na een vrije trap van de specialist van de assist Trent Alexander-Arnold. Kort later was ook Virgil van Dijk, aanvankelijk de aanvoerder totdat Jordan Henderson inviel, met het hoofd dicht bij een treffer. De inzet werd echter op het laatste moment verdedigd door Milan Škriniar.
Bij Inter zorgde Hakan Çalhanoglu in het eerste deel voor de gevaarlijkste actie. Zijn harde inzet werd echter gestuit door doelman Alisson.
Gele kaart
Vlak na rust had Mohamed Salah de kans de thuisclub op voorsprong te zetten. Hij schoot echter in vrije positie op de paal, nadat Diogo Jota even eerder op doelman Samir Handanovic was gestrand.
Vervolgens kwam Inter op voorsprong dankzij Lautaro Martínez, die Alisson met een fraai schot verraste. Amper 2 minuten later verminderden de kansen van de Italianen alweer, omdat Alexis Sánchez van het veld werd gestuurd. Scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf de Chileen de tweede gele kaart, na zijn zoveelste forse overtreding.
Denzel Dumfries speelde tot de 75e minuut mee bij Inter, dat Stefan de Vrij halverwege zag uitvallen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
9 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
10 uur geleden