Liverpool blijft met enige moeite Inter over twee duels de baas
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met enige moeite de kwartfinales van de Champions League bereikt. De Engelse topclub, in 2019 winnaar van het toernooi, verloor dinsdag wel op eigen veld van Inter (0-1). Dat resultaat was voor de formatie van trainer Jürgen Klopp echter voldoende. Liverpool had het eerste duel in Italië met 2-0 gewonnen.
Voor rust waren er enkele mogelijkheden voor Liverpool. Joel Matip kopte op de lat, na een vrije trap van de specialist van de assist Trent Alexander-Arnold. Kort later was ook Virgil van Dijk, aanvankelijk de aanvoerder totdat Jordan Henderson inviel, met het hoofd dicht bij een treffer. De inzet werd echter op het laatste moment verdedigd door Milan Škriniar.
Bij Inter zorgde Hakan Çalhanoglu in het eerste deel voor de gevaarlijkste actie. Zijn harde inzet werd echter gestuit door doelman Alisson.
Gele kaart
Vlak na rust had Mohamed Salah de kans de thuisclub op voorsprong te zetten. Hij schoot echter in vrije positie op de paal, nadat Diogo Jota even eerder op doelman Samir Handanovic was gestrand.
Vervolgens kwam Inter op voorsprong dankzij Lautaro Martínez, die Alisson met een fraai schot verraste. Amper 2 minuten later verminderden de kansen van de Italianen alweer, omdat Alexis Sánchez van het veld werd gestuurd. Scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf de Chileen de tweede gele kaart, na zijn zoveelste forse overtreding.
Denzel Dumfries speelde tot de 75e minuut mee bij Inter, dat Stefan de Vrij halverwege zag uitvallen.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.
59 minuten geledenLUANDA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië in een oefenwedstrijd naar een 2-0-zege op Angola geleid. Messi was goed voor een assist en een doelpunt. De wedstrijd in de Angolese hoofdstad Luanda was ter ere van vijftig jaar onafhankelijkheid van het Afrikaanse land, dat daarvoor een kolonie van Portugal was.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk komt vrijdag naast recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie voor de 71e keer de aanvoerdersband om zijn arm.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Bart Verbruggen speelt vrijdag in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen zijn 25e interland voor Oranje. De 23-jarige doelman van Brighton & Hove Albion debuteerde ruim twee jaar geleden in het EK-kwalificatieduel met Frankrijk, dat in oktober 2023 met 2-1 werd verloren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat. "Maar we gaan vooral onderzoeken hoe we ons voetbalbedrijf efficiënter kunnen maken", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim is ook de komende duels interim-trainer van Ajax. Dat zei algemeen directeur Menno Geelen tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.
8 uur geleden