Liverpool begint Europa League met moeizame zege
LINZ (ANP) - Liverpool is de groepsfase van de Europa League begonnen met een moeizame overwinning bij het Oostenrijkse LASK. De thuisploeg leidde bij rust met 1-0, maar na de pauze zette de ploeg van coach Jürgen Klopp de zaken recht: 1-3.
Florian Flecker had de ploeg uit Linz al in de 14e minuut met een afstandsschot op voorsprong gezet. Liverpool, met Virgil van Dijk en - voor het eerst - Ryan Gravenberch in de basis, stelde er tot de rust weinig tegenover.
Een strafschop leidde de ommekeer in. Verdediger Philipp Ziereis kwam te hard in op Luis Díaz. Darwin Núñez benutte in de 56e minuut de toegekende penalty: 1-1. Zeven minuten later hielp Díaz zijn ploeg aan de voorsprong door van dichtbij raak te schieten. Kort voor tijd maakte Mohamed Salah er nog 3-1 van.
Over twee weken neemt Liverpool het thuis op tegen het Belgische Union. In het Lotto Park, het stadion van stadgenoot Anderlecht, kwam Union niet verder dan 1-1 tegen Toulouse. De Nederlander Thijs Dallinga zette de Fransen in de extra tijd van de eerste helft uit een strafschop op voorsprong. In de 69e minuut maakte Mohamed Amoura gelijk voor de Belgen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
18 uur geleden