Liverpool begint Europa League met moeizame zege
LINZ (ANP) - Liverpool is de groepsfase van de Europa League begonnen met een moeizame overwinning bij het Oostenrijkse LASK. De thuisploeg leidde bij rust met 1-0, maar na de pauze zette de ploeg van coach Jürgen Klopp de zaken recht: 1-3.
Florian Flecker had de ploeg uit Linz al in de 14e minuut met een afstandsschot op voorsprong gezet. Liverpool, met Virgil van Dijk en - voor het eerst - Ryan Gravenberch in de basis, stelde er tot de rust weinig tegenover.
Een strafschop leidde de ommekeer in. Verdediger Philipp Ziereis kwam te hard in op Luis Díaz. Darwin Núñez benutte in de 56e minuut de toegekende penalty: 1-1. Zeven minuten later hielp Díaz zijn ploeg aan de voorsprong door van dichtbij raak te schieten. Kort voor tijd maakte Mohamed Salah er nog 3-1 van.
Over twee weken neemt Liverpool het thuis op tegen het Belgische Union. In het Lotto Park, het stadion van stadgenoot Anderlecht, kwam Union niet verder dan 1-1 tegen Toulouse. De Nederlander Thijs Dallinga zette de Fransen in de extra tijd van de eerste helft uit een strafschop op voorsprong. In de 69e minuut maakte Mohamed Amoura gelijk voor de Belgen.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
10 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
22 uur geleden