Liverpool begint Europa League met moeizame zege
LINZ (ANP) - Liverpool is de groepsfase van de Europa League begonnen met een moeizame overwinning bij het Oostenrijkse LASK. De thuisploeg leidde bij rust met 1-0, maar na de pauze zette de ploeg van coach Jürgen Klopp de zaken recht: 1-3.
Florian Flecker had de ploeg uit Linz al in de 14e minuut met een afstandsschot op voorsprong gezet. Liverpool, met Virgil van Dijk en - voor het eerst - Ryan Gravenberch in de basis, stelde er tot de rust weinig tegenover.
Een strafschop leidde de ommekeer in. Verdediger Philipp Ziereis kwam te hard in op Luis Díaz. Darwin Núñez benutte in de 56e minuut de toegekende penalty: 1-1. Zeven minuten later hielp Díaz zijn ploeg aan de voorsprong door van dichtbij raak te schieten. Kort voor tijd maakte Mohamed Salah er nog 3-1 van.
Over twee weken neemt Liverpool het thuis op tegen het Belgische Union. In het Lotto Park, het stadion van stadgenoot Anderlecht, kwam Union niet verder dan 1-1 tegen Toulouse. De Nederlander Thijs Dallinga zette de Fransen in de extra tijd van de eerste helft uit een strafschop op voorsprong. In de 69e minuut maakte Mohamed Amoura gelijk voor de Belgen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
13 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
17 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
20 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
20 uur geleden