'Liverpool - Atlético leidde tot dood van 41 voetbalfans'
LIVERPOOL (ANP) - Het bijwonen van de return in de achtste finales van de Champions League tussen Liverpool en Atlético Madrid heeft mogelijk aan 41 mensen het leven gekost. Dat schrijft The Sunday Times op basis van een analyse van cijfers van de Britse gezondheidszorg NHS en de aanpak van de overheid. Ruim 50.000 voetbalfans zaten op 11 maart op de tribunes in Anfield, op het moment dat in Spanje al beperkende maatregelen van kracht waren vanwege het coronavirus.
Zo'n 3000 supporters van de Madrileense club waren naar Engeland gereisd. Ze zagen Atlético na verlenging met 3-2 winnen en daardoor de titelhouder in de Champions League uitschakelen. Drie dagen later ging Spanje in een lockdown, Groot-Brittannië volgde pas tien dagen erna.
Het voetbalduel in Liverpool wordt gezien als een brandhaard van het coronavirus. Van 41 overledenen is hun dood gelinkt aan het bijwonen van de wedstrijd op Anfield. Zij zouden het virus daar hebben opgelopen en 25 tot 35 dagen later zijn overleden.
Elleboogje
De trainers Jürgen Klopp en Diego Simeone gaven elkaar voor de wedstrijd een 'elleboogje' in plaats van een handdruk, maar verder waren er amper beschermende maatregelen genomen. De Britse overheid zag toen nog geen aanleiding om iets te doen.
Burgemeester Steve Rotheram van Liverpool pleitte vorige maand al voor een onafhankelijk onderzoek. "Als mensen besmet zijn geraakt als direct gevolg van een sportwedstrijd waarvan we denken dat hij niet had mogen doorgaan, nou, dat zou schandalig zijn", zei Rotheram. Zijn Madrileense collega José Luis Martinez-Almeida noemde het achteraf "waanzin" dat 3000 Spaanse fans naar Liverpool mochten reizen.
Ook het duel in de Champions League tussen de Italiaanse club Atalanta en het Spaanse Valencia, op 19 februari in Milaan, wordt als een 'superverspreider' van het coronavirus gezien.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden