'Liverpool - Atlético leidde tot dood van 41 voetbalfans'
LIVERPOOL (ANP) - Het bijwonen van de return in de achtste finales van de Champions League tussen Liverpool en Atlético Madrid heeft mogelijk aan 41 mensen het leven gekost. Dat schrijft The Sunday Times op basis van een analyse van cijfers van de Britse gezondheidszorg NHS en de aanpak van de overheid. Ruim 50.000 voetbalfans zaten op 11 maart op de tribunes in Anfield, op het moment dat in Spanje al beperkende maatregelen van kracht waren vanwege het coronavirus.
Zo'n 3000 supporters van de Madrileense club waren naar Engeland gereisd. Ze zagen Atlético na verlenging met 3-2 winnen en daardoor de titelhouder in de Champions League uitschakelen. Drie dagen later ging Spanje in een lockdown, Groot-Brittannië volgde pas tien dagen erna.
Het voetbalduel in Liverpool wordt gezien als een brandhaard van het coronavirus. Van 41 overledenen is hun dood gelinkt aan het bijwonen van de wedstrijd op Anfield. Zij zouden het virus daar hebben opgelopen en 25 tot 35 dagen later zijn overleden.
Elleboogje
De trainers Jürgen Klopp en Diego Simeone gaven elkaar voor de wedstrijd een 'elleboogje' in plaats van een handdruk, maar verder waren er amper beschermende maatregelen genomen. De Britse overheid zag toen nog geen aanleiding om iets te doen.
Burgemeester Steve Rotheram van Liverpool pleitte vorige maand al voor een onafhankelijk onderzoek. "Als mensen besmet zijn geraakt als direct gevolg van een sportwedstrijd waarvan we denken dat hij niet had mogen doorgaan, nou, dat zou schandalig zijn", zei Rotheram. Zijn Madrileense collega José Luis Martinez-Almeida noemde het achteraf "waanzin" dat 3000 Spaanse fans naar Liverpool mochten reizen.
Ook het duel in de Champions League tussen de Italiaanse club Atalanta en het Spaanse Valencia, op 19 februari in Milaan, wordt als een 'superverspreider' van het coronavirus gezien.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
44 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege geboekt bij Brentford. De formatie van trainer Andoni Iraola won in Londen met 2-1 dankzij twee treffers in het laatste halfuur. De thuisploeg eindigde het duel met negen man. Oranje-international Jeremie Frimpong liep een blessure op tijdens een korte invalbeurt.
3 uur geleden