'Liverpool - Atlético leidde tot dood van 41 voetbalfans'
LIVERPOOL (ANP) - Het bijwonen van de return in de achtste finales van de Champions League tussen Liverpool en Atlético Madrid heeft mogelijk aan 41 mensen het leven gekost. Dat schrijft The Sunday Times op basis van een analyse van cijfers van de Britse gezondheidszorg NHS en de aanpak van de overheid. Ruim 50.000 voetbalfans zaten op 11 maart op de tribunes in Anfield, op het moment dat in Spanje al beperkende maatregelen van kracht waren vanwege het coronavirus.
Zo'n 3000 supporters van de Madrileense club waren naar Engeland gereisd. Ze zagen Atlético na verlenging met 3-2 winnen en daardoor de titelhouder in de Champions League uitschakelen. Drie dagen later ging Spanje in een lockdown, Groot-Brittannië volgde pas tien dagen erna.
Het voetbalduel in Liverpool wordt gezien als een brandhaard van het coronavirus. Van 41 overledenen is hun dood gelinkt aan het bijwonen van de wedstrijd op Anfield. Zij zouden het virus daar hebben opgelopen en 25 tot 35 dagen later zijn overleden.
Elleboogje
De trainers Jürgen Klopp en Diego Simeone gaven elkaar voor de wedstrijd een 'elleboogje' in plaats van een handdruk, maar verder waren er amper beschermende maatregelen genomen. De Britse overheid zag toen nog geen aanleiding om iets te doen.
Burgemeester Steve Rotheram van Liverpool pleitte vorige maand al voor een onafhankelijk onderzoek. "Als mensen besmet zijn geraakt als direct gevolg van een sportwedstrijd waarvan we denken dat hij niet had mogen doorgaan, nou, dat zou schandalig zijn", zei Rotheram. Zijn Madrileense collega José Luis Martinez-Almeida noemde het achteraf "waanzin" dat 3000 Spaanse fans naar Liverpool mochten reizen.
Ook het duel in de Champions League tussen de Italiaanse club Atalanta en het Spaanse Valencia, op 19 februari in Milaan, wordt als een 'superverspreider' van het coronavirus gezien.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
9 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
10 uur geleden