Liverpool alleen aan kop na moeizaam gelijkspel tegen Brentford
LONDEN (ANP) - Liverpool is in de Premier League alleen aan kop gekomen, maar dat heuglijke feit kon niet met een overwinning worden gevierd. De ploeg van coach Jürgen Klopp speelde in een doelpuntrijke wedstrijd moeizaam gelijk tegen nieuwkomer Brentford (3-3). Door de nederlagen van concurrenten Chelsea (0-1 tegen Manchester City) en Manchester United (0-1 tegen Aston Villa) staan de 'Reds' niettemin nu 1 punt los van de achtervolgers. Verdediger Virgil van Dijk speelde de hele wedstrijd in Londen.
Brentford kwam in de 27e minuut op voorsprong uit een ingestudeerde vrije trap, die door Ethan Pinnock van dichtbij werd afgerond (1-0). De kopsterke Diogo Jota zorgde na een half uur met het hoofd voor de gelijkmaker (1-1).
Na de rust kwam Liverpool op voorsprong dankzij Mohamed Salah, die van dichtbij scoorde (1-2). Vitaly Janelt herstelde daarna weer het evenwicht (2-2), maar Curtis Jones bracht de bezoekers opnieuw aan de leiding met een van richting veranderd schot (2-3). Yoane Wissa stelde alsnog 1 punt veilig voor de strijdbare thuisclub met een subtiele voetbeweging: 3-3.
Liverpool is als enige club na zes speelronden nog ongeslagen in de Premier League. Brentford verzekerde zich eind vorig seizoen na een absentie van 74 jaar van een terugkeer op het hoogste Engelse voetbalniveau. Met 9 punten uit zes wedstrijden is de ploeg van de Deense coach Thomas Frank goed begonnen aan de Premier League.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
19 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden