Litouwer Zala verrast met winst in openingsetappe Dakar
AL WAJH (ANP) - De Litouwer Vaidotas Zala is de verrassende winnaar van de eerste etappe van de Dakar-rally bij de auto's. In zijn privé-MINI liet hij toprijders van fabrieksteams als dertienvoudig winnaar Stéphane Peterhansel (MINI, tweede) en diens teamgenoot Carlos Sainz (derde) achter zich. De Nederlander Bernhard ten Brinke van Toyota Gazoo Racing finishte als vijfde op 6.30 van de winnaar.
Ook Erik van Loon (Overdrive Toyota) haalde nog net de top tien. Ten Brinke en zijn Belgische bijrijder Tom Colsoul kregen in de slotkilometers voor de tweede keer te maken met een lekke band, maar haalden daarmee de finish. Voormalig Formule 1-coureur Fernando Alonso eindigde bij zijn debuut in Dakar als elfde op iets meer dan een kwartier.
Bij de motoren was titelverdediger Toby Price op zijn KTM de snelste van de 144 deelnemers die in het Saudische Jeddah van start waren gegaan. De Australiër bereikte de finish in Al Wajh ruim twee minuten eerder dan de Amerikaan Ricky Brabec op zijn Honda. De Oostenrijker Matthias Walkner (KTM) eindigde als derde.
De wedstrijd wordt dit jaar voor het eerst verreden in Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
4 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
5 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden