Litouwer Zala verrast met winst in openingsetappe Dakar
AL WAJH (ANP) - De Litouwer Vaidotas Zala is de verrassende winnaar van de eerste etappe van de Dakar-rally bij de auto's. In zijn privé-MINI liet hij toprijders van fabrieksteams als dertienvoudig winnaar Stéphane Peterhansel (MINI, tweede) en diens teamgenoot Carlos Sainz (derde) achter zich. De Nederlander Bernhard ten Brinke van Toyota Gazoo Racing finishte als vijfde op 6.30 van de winnaar.
Ook Erik van Loon (Overdrive Toyota) haalde nog net de top tien. Ten Brinke en zijn Belgische bijrijder Tom Colsoul kregen in de slotkilometers voor de tweede keer te maken met een lekke band, maar haalden daarmee de finish. Voormalig Formule 1-coureur Fernando Alonso eindigde bij zijn debuut in Dakar als elfde op iets meer dan een kwartier.
Bij de motoren was titelverdediger Toby Price op zijn KTM de snelste van de 144 deelnemers die in het Saudische Jeddah van start waren gegaan. De Australiër bereikte de finish in Al Wajh ruim twee minuten eerder dan de Amerikaan Ricky Brabec op zijn Honda. De Oostenrijker Matthias Walkner (KTM) eindigde als derde.
De wedstrijd wordt dit jaar voor het eerst verreden in Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
6 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
13 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
18 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
21 uur geleden