Litouwen wil meer steun van NAVO na opstand Wagner
VILNIUS (ANP/DPA) - De president van Litouwen eist dat de NAVO haar oostelijke flank versterkt na de opstand van het Wagner-huurlingenleger tegen Rusland. "We hebben te maken met een grote staat, een staat met kernwapens, en elke vorm van binnenlandse onrust heeft onvermijdelijk gevolgen voor de veiligheid van omliggende landen", zei Gitanas Nauseda volgens de Litouwse radio.
De president wees er daarbij op dat zijn land ook grenst aan Belarus, waar Wagner-leider Jevgeni Prigozjin zich zou gaan vestigen. Nauseda gaf aan niet te weten of Prigozjin al in Belarus is aangekomen. Er is internationale onduidelijkheid over de locatie van de leider van het huurlingenleger sinds hij zijn troepen opdroeg terug te keren naar hun bases.
Nauseda, wiens land ook een grens deelt met de Russische exclave Kaliningrad, kondigde aan de werkzaamheden van zijn inlichtingendienst op te schroeven om meer politieke en veiligheidszaken te kunnen monitoren in Belarus. Maandag is NAVO-chef Jens Stoltenberg in de Litouwse hoofdstad Vilnius en spreekt hij met Nauseda ter voorbereiding op de NAVO-top die er op 11 en 12 juli plaatsvindt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
43 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
11 uur geleden