Litouwen wil meer steun van NAVO na opstand Wagner
VILNIUS (ANP/DPA) - De president van Litouwen eist dat de NAVO haar oostelijke flank versterkt na de opstand van het Wagner-huurlingenleger tegen Rusland. "We hebben te maken met een grote staat, een staat met kernwapens, en elke vorm van binnenlandse onrust heeft onvermijdelijk gevolgen voor de veiligheid van omliggende landen", zei Gitanas Nauseda volgens de Litouwse radio.
De president wees er daarbij op dat zijn land ook grenst aan Belarus, waar Wagner-leider Jevgeni Prigozjin zich zou gaan vestigen. Nauseda gaf aan niet te weten of Prigozjin al in Belarus is aangekomen. Er is internationale onduidelijkheid over de locatie van de leider van het huurlingenleger sinds hij zijn troepen opdroeg terug te keren naar hun bases.
Nauseda, wiens land ook een grens deelt met de Russische exclave Kaliningrad, kondigde aan de werkzaamheden van zijn inlichtingendienst op te schroeven om meer politieke en veiligheidszaken te kunnen monitoren in Belarus. Maandag is NAVO-chef Jens Stoltenberg in de Litouwse hoofdstad Vilnius en spreekt hij met Nauseda ter voorbereiding op de NAVO-top die er op 11 en 12 juli plaatsvindt.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
6 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
8 uur geleden