Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen versterkt grens bij Belarus vanwege Wagnerhuurlingen

Litouwen versterkt grens bij Belarus vanwege Wagnerhuurlingen

VILNIUS (ANP/DPA) - Litouwen heeft zijn grens met Belarus versterkt omdat het Russische huurlingenbedrijf Wagner zich recent in het buurland heeft gevestigd. Premier Ingrida Simonyte heeft dat gezegd in een podcast van de Litouwse zakenkrant Verslo zinios zonder details te delen.

"We hebben meer inlichtingenofficieren ingezet, onze instellingen functioneren en er zijn zeker meer troepen van het nationale verdedigingssysteem en wetshandhavingsinstanties. Ze voeren gezamenlijke oefeningen en andere acties uit", aldus de premier. Litouwen en Belarus delen een grens van 680 kilometer.

Het is volgens Simonyte niet nodig om details te delen over de versterking van de Litouwse grens, "zoals misschien onze collega's van de Poolse regering soms wel doen". Polen maakte eerder deze week bekend 2000 militairen naar zijn grens met Belarus te sturen om de grenswacht te versterken en van plan te zijn er tot wel 10.000 militairen te stationeren.

Buurlanden van Belarus maken zich onder meer zorgen over de aanwezigheid van Wagner. Het is niet duidelijk wat het bedrijf er gaat doen. Duizenden huurlingen zijn naar het land getrokken na hun mislukte opstand in juni in Rusland, na een deal die werd gesloten onder Belarussische bemiddeling. De Litouwse regering vreest dat huurlingen zich zullen voordoen als migranten en de grens mogelijk illegaal zullen oversteken. Vanuit Belarus trekken migranten uit andere landen richting het westen.

Meer uit Buitenland

Democratische afgevaardigde steunt Republikein Rogers in Michigan

LANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.

30 minuten geleden
Exitpolls: Jotova wint presidentsverkiezingen Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen.

1 uur geleden
Democratische senator Chris Murphy (53) in ziekenhuis na beroerte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.

1 uur geleden
VN: meer dan 300.000 mensen op de vlucht in Jemen

ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.

3 uur geleden
Cartoonist krijgt 4 jaar cel in Marokko om beledigen koning

RABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).

3 uur geleden
Senator Sullivan zal verkiezingsresultaat in Alaska accepteren

JUNEAU (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.

4 uur geleden
Minderjarige opgepakt voor terreurdreiging Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.

4 uur geleden