Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen versterkt grens bij Belarus vanwege Wagnerhuurlingen

Litouwen versterkt grens bij Belarus vanwege Wagnerhuurlingen

VILNIUS (ANP/DPA) - Litouwen heeft zijn grens met Belarus versterkt omdat het Russische huurlingenbedrijf Wagner zich recent in het buurland heeft gevestigd. Premier Ingrida Simonyte heeft dat gezegd in een podcast van de Litouwse zakenkrant Verslo zinios zonder details te delen.

"We hebben meer inlichtingenofficieren ingezet, onze instellingen functioneren en er zijn zeker meer troepen van het nationale verdedigingssysteem en wetshandhavingsinstanties. Ze voeren gezamenlijke oefeningen en andere acties uit", aldus de premier. Litouwen en Belarus delen een grens van 680 kilometer.

Het is volgens Simonyte niet nodig om details te delen over de versterking van de Litouwse grens, "zoals misschien onze collega's van de Poolse regering soms wel doen". Polen maakte eerder deze week bekend 2000 militairen naar zijn grens met Belarus te sturen om de grenswacht te versterken en van plan te zijn er tot wel 10.000 militairen te stationeren.

Buurlanden van Belarus maken zich onder meer zorgen over de aanwezigheid van Wagner. Het is niet duidelijk wat het bedrijf er gaat doen. Duizenden huurlingen zijn naar het land getrokken na hun mislukte opstand in juni in Rusland, na een deal die werd gesloten onder Belarussische bemiddeling. De Litouwse regering vreest dat huurlingen zich zullen voordoen als migranten en de grens mogelijk illegaal zullen oversteken. Vanuit Belarus trekken migranten uit andere landen richting het westen.

Meer uit Buitenland

Videobeelden getoond van verdachte van moord op Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - Het Utah Department of Public Safety heeft videobeelden getoond van de persoon die ervan verdacht wordt de conservatieve activist Charlie Kirk te hebben doodgeschoten. Dat gebeurde donderdagavond op een persconferentie.

2 uur geleden
Bronnen tegen CBS News: naam verdachte moord Charlie Kirk bekend

SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.

6 uur geleden
Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel vanwege coupplannen

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.

7 uur geleden
Trump niet blij met veroordeling Bolsonaro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

9 uur geleden
Zelensky spreekt met Amerikaanse gezant over Patriots en drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.

11 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro veroordeeld voor couppoging

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

11 uur geleden
Rusland vindt dat Polen moet nadenken over sluiting grens Belarus

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden