
Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne
VILNIUS (ANP/RTR) - De regering van Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne. Het ministerie van Defensie zegt dat het om M113-voertuigen gaat, pantserinfanterievoertuigen, met name bedoeld om militairen te vervoeren over lastig terrein.
Litouwen wil op deze manier bijdragen aan een overwinning voor Oekraïne. De steun van bondgenoten zal volgens het Baltische land een beslissende factor zijn in de oorlog. Verder stuurt Litouwen ook nog enkele militaire vrachtwagens en voertuigen om mijnen mee op te ruimen. De waarde van de voertuigen die Litouwen nu stuurt is 15,5 miljoen euro. Eerder stuurde Litouwen al militaire hulp ter waarde van 100 miljoen euro.
De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba deed dinsdag een oproep aan de internationale gemeenschap om sneller wapens te leveren. Hij vroeg specifiek om raketwerpers en artillerie voor de lange afstand.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische ambassadeur ontboden na de zware luchtaanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Onder meer een gebouw van een Britse overheidsorganisatie liep schade op.
6 minuten geledenGENÈVE/ROME (ANP/AFP) - De VN stellen dat mensen bij de schaarse voedseldistributiepunten in de Gazastrook "gedwongen verdwijnen". Dit zeggen deskundigen die voor het bureau van de Verenigde Naties voor Mensenrechten werkzaam zijn. De groep vraagt in een verklaring Israël een einde te maken aan deze "gruwelijke misdaad" en de verantwoordelijken te vervolgen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoofdaanklager Karim Khan van het Internationaal Strafhof (ICC) wordt door een tweede vrouw beschuldigd van seksueel wangedrag, schrijft The Guardian. De vrouw heeft volgens de krant een verklaring afgelegd bij het VN-kantoor dat beschuldigingen tegen de prominente jurist onderzoekt.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Russische drones bespioneren in Duitsland aanvoerroutes van de NAVO, zeggen bronnen tegen The New York Times en WirtschaftsWoche. Zo weet het Russische leger wat het aan westerse hulp in Oekraïne tegenover zich heeft en kan Rusland desgewenst sabotage plegen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Russische delegatie in Brussel ontboden na een aanval op Kyiv waarbij ook een gebouw van de EU-missie is beschadigd. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De laatste Russische aanval op Kyiv, die ook een gebouw van de EU-missie beschadigde, is "een grimmige herinnering aan wat er op het spel staat". Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag in een korte verklaring.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stelt in de nacht van woensdag op donderdag militaire doelen in Oekraïne te hebben aangevallen. Het gaat om militair-industriële faciliteiten en militaire luchtmachtbases, aldus het ministerie van Defensie.
2 uur geleden