Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne
VILNIUS (ANP/RTR) - De regering van Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne. Het ministerie van Defensie zegt dat het om M113-voertuigen gaat, pantserinfanterievoertuigen, met name bedoeld om militairen te vervoeren over lastig terrein.
Litouwen wil op deze manier bijdragen aan een overwinning voor Oekraïne. De steun van bondgenoten zal volgens het Baltische land een beslissende factor zijn in de oorlog. Verder stuurt Litouwen ook nog enkele militaire vrachtwagens en voertuigen om mijnen mee op te ruimen. De waarde van de voertuigen die Litouwen nu stuurt is 15,5 miljoen euro. Eerder stuurde Litouwen al militaire hulp ter waarde van 100 miljoen euro.
De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba deed dinsdag een oproep aan de internationale gemeenschap om sneller wapens te leveren. Hij vroeg specifiek om raketwerpers en artillerie voor de lange afstand.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
9 uur geleden