Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne

Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne

VILNIUS (ANP/RTR) - De regering van Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne. Het ministerie van Defensie zegt dat het om M113-voertuigen gaat, pantserinfanterievoertuigen, met name bedoeld om militairen te vervoeren over lastig terrein.

Litouwen wil op deze manier bijdragen aan een overwinning voor Oekraïne. De steun van bondgenoten zal volgens het Baltische land een beslissende factor zijn in de oorlog. Verder stuurt Litouwen ook nog enkele militaire vrachtwagens en voertuigen om mijnen mee op te ruimen. De waarde van de voertuigen die Litouwen nu stuurt is 15,5 miljoen euro. Eerder stuurde Litouwen al militaire hulp ter waarde van 100 miljoen euro.

De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba deed dinsdag een oproep aan de internationale gemeenschap om sneller wapens te leveren. Hij vroeg specifiek om raketwerpers en artillerie voor de lange afstand.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

4 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

5 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

5 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

7 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

8 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

8 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

10 uur geleden