Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne
VILNIUS (ANP/RTR) - De regering van Litouwen stuurt nog twintig pantserwagens naar Oekraïne. Het ministerie van Defensie zegt dat het om M113-voertuigen gaat, pantserinfanterievoertuigen, met name bedoeld om militairen te vervoeren over lastig terrein.
Litouwen wil op deze manier bijdragen aan een overwinning voor Oekraïne. De steun van bondgenoten zal volgens het Baltische land een beslissende factor zijn in de oorlog. Verder stuurt Litouwen ook nog enkele militaire vrachtwagens en voertuigen om mijnen mee op te ruimen. De waarde van de voertuigen die Litouwen nu stuurt is 15,5 miljoen euro. Eerder stuurde Litouwen al militaire hulp ter waarde van 100 miljoen euro.
De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba deed dinsdag een oproep aan de internationale gemeenschap om sneller wapens te leveren. Hij vroeg specifiek om raketwerpers en artillerie voor de lange afstand.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
52 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
3 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
12 uur geleden