Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen protesteert bij Moskou om minister op opsporingslijst

Litouwen protesteert bij Moskou om minister op opsporingslijst

VILNIUS (ANP) - Litouwen heeft protest aangetekend nadat Rusland een Litouwse minister op een lijst met gezochte personen had gezet. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Baltische staat eist dat "meteen een eind komt aan de politiek gemotiveerde vervolging van Litouwse staatsburgers".

Het Litouwse ministerie zegt dat een schriftelijk protest is overhandigd aan een vertegenwoordiger van de Russische ambassade. Rusland zou hebben bevestigd dat veel burgers uit Litouwen en andere landen worden gezocht omdat ze in verband worden gebracht met het weghalen van monumenten voor Sovjet-militairen.

Een van de gezochte personen is minister van Cultuur Simonas Kairys. Die reageerde eerder al verontwaardigd, maar gaf toen ook aan "blij" te zijn dat zijn bijdrage aan het verwijderen van de nalatenschap van de Sovjet-Unie niet onopgemerkt is gebleven.

Een andere bekende persoon op de Russische opsporingslijst is premier Kaja Kallas van Estland. De Baltische staten maakten voorheen deel uit van de communistische Sovjet-Unie, die in 1991 uiteenviel.

Meer uit Buitenland

Pakistan nomineert Donald Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026

ISLAMABAD (ANP/DPA) - De Pakistaanse regering draagt president Donald Trump voor als kandidaat voor de Nobelprijs voor de Vrede 2026. Pakistan zegt dit doen uit erkentelijkheid voor Trumps snelle "diplomatieke ingrijpen" tijdens de recente escalerende spanningen met het buurland India. Trump toonde volgens Islamabad toen strategisch inzicht en leiderschap en kwam met "een robuuste diplomatie".

13 minuten geleden
Poetin zegt Israël dat Iran geen kernwapen maakt

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft naar eigen zeggen herhaaldelijk aan Israël laten weten dat Iran helemaal geen nucleaire wapens wil maken. Er is volgens Poetin geen enkel bewijs dat Iran dat van plan zou zijn. Ook het Internationaal Atoomenergieagentschap van de Verenigde Naties heeft daar geen bewijzen voor gezien.

1 uur geleden
Nieuwe golf luchtaanvallen tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - Iran en Israël hebben elkaar in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw bestookt met raketten. Kort na 02.30 uur lokale tijd waarschuwde de Israëlische krijgsmacht voor nieuwe luchtaanvallen uit Iran. In onder meer Tel Aviv en de bezette Westelijke Jordaanoever gingen luchtalarmen af.

4 uur geleden
Pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil vrijgelaten in de VS

JENA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Na meer dan drie maanden detentie is vrijdag de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil in de Verenigde Staten vrijgelaten. Een Amerikaanse rechter had eerder op de dag zijn vrijlating bevolen.

4 uur geleden
Trump weerspreekt inlichtingenbaas over bewijs kernwapen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag opnieuw de directeur van de Nationale Inlichtingendiensten Tulsi Gabbard tegengesproken over inlichtingen rond het nucleaire programma van Iran. In maart stelde Gabbard tegenover het Congres dat er geen bewijs is dat Iran een kernwapen ontwikkelt.

4 uur geleden
Trump: Spanje moet net zoveel uitgeven aan defensie als de rest

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."

13 uur geleden
Armeense premier spreekt van 'historische' ontmoeting met Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.

14 uur geleden