
Litouwen protesteert bij Moskou om minister op opsporingslijst
VILNIUS (ANP) - Litouwen heeft protest aangetekend nadat Rusland een Litouwse minister op een lijst met gezochte personen had gezet. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Baltische staat eist dat "meteen een eind komt aan de politiek gemotiveerde vervolging van Litouwse staatsburgers".
Het Litouwse ministerie zegt dat een schriftelijk protest is overhandigd aan een vertegenwoordiger van de Russische ambassade. Rusland zou hebben bevestigd dat veel burgers uit Litouwen en andere landen worden gezocht omdat ze in verband worden gebracht met het weghalen van monumenten voor Sovjet-militairen.
Een van de gezochte personen is minister van Cultuur Simonas Kairys. Die reageerde eerder al verontwaardigd, maar gaf toen ook aan "blij" te zijn dat zijn bijdrage aan het verwijderen van de nalatenschap van de Sovjet-Unie niet onopgemerkt is gebleven.
Een andere bekende persoon op de Russische opsporingslijst is premier Kaja Kallas van Estland. De Baltische staten maakten voorheen deel uit van de communistische Sovjet-Unie, die in 1991 uiteenviel.
Meer uit Buitenland
ZAGREB (ANP) - In Zagreb zijn zaterdagavond 504.000 toeschouwers opgedaagd voor het concert van de omstreden rechts-nationalistische Kroatische band Thompson. Dat heeft de organisatie aan de publieke omroep HRT laten weten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
11 uur geleden