Litouwen protesteert bij Moskou om minister op opsporingslijst
VILNIUS (ANP) - Litouwen heeft protest aangetekend nadat Rusland een Litouwse minister op een lijst met gezochte personen had gezet. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Baltische staat eist dat "meteen een eind komt aan de politiek gemotiveerde vervolging van Litouwse staatsburgers".
Het Litouwse ministerie zegt dat een schriftelijk protest is overhandigd aan een vertegenwoordiger van de Russische ambassade. Rusland zou hebben bevestigd dat veel burgers uit Litouwen en andere landen worden gezocht omdat ze in verband worden gebracht met het weghalen van monumenten voor Sovjet-militairen.
Een van de gezochte personen is minister van Cultuur Simonas Kairys. Die reageerde eerder al verontwaardigd, maar gaf toen ook aan "blij" te zijn dat zijn bijdrage aan het verwijderen van de nalatenschap van de Sovjet-Unie niet onopgemerkt is gebleven.
Een andere bekende persoon op de Russische opsporingslijst is premier Kaja Kallas van Estland. De Baltische staten maakten voorheen deel uit van de communistische Sovjet-Unie, die in 1991 uiteenviel.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
4 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
4 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
6 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
17 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
17 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
18 uur geleden