Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen, Polen en Roemenië vragen om steun voor Wit-Rusland

Litouwen, Polen en Roemenië vragen om steun voor Wit-Rusland

VILNIUS (ANP/RTR) - De presidenten van Litouwen, Polen en Roemenië zullen tijdens een top later deze week de andere leiders van de Europese Unie vragen om een ondersteuningspakket voor Wit-Rusland.

Het voorgestelde pakket omvat een gunstige handelsregeling met de EU, visumvrij reizen en ondersteuning bij onderhandelingen om toe te treden tot de Wereldhandelsorganisatie, zei de Litouwse president maandag in een verklaring.

In een afzonderlijke verklaring van de drie presidenten werd het voorgestelde pakket een "voorstel voor een democratisch Wit-Rusland" genoemd.

Financiële steun voor hervormingen en hulp bij de diversificatie van de energiesector en de overgang naar een liberale economie maken ook deel uit van het steunpakket.

Polen wil dat de Europese Unie Wit-Rusland financiële steun biedt van ten minste 1 miljard euro als onderdeel van een "Marshallplan" om het land weer op te bouwen, zei premier Mateusz Morawiecki donderdag.

De Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja is maandag in Brussel voor een ontmoeting met de ministers van Buitenlandse Zaken van de EU-landen.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. De VS zitten al weken achter het schip aan, nadat het een Amerikaanse blokkade bij Venezuela had ontweken en voorkwam dat de Amerikaanse kustwacht aan boord kwam. Het schip bevindt zich volgens trackers in de buurt van IJsland.

38 minuten geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

1 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

1 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

1 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

2 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

2 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

3 uur geleden