Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen pleit tijdens bezoek Hoekstra voor olieboycot Rusland

Litouwen pleit tijdens bezoek Hoekstra voor olieboycot Rusland

VILNIUS (ANP) - Een olieboycot van Rusland. Daarvoor pleitte de Litouwse minister Gabrielius Landsbergis van Buitenlandse Zaken tijdens een bezoek van collega-minister Wopke Hoekstra.

"Het is een goed startpunt", zei Landsbergis over een mogelijke boycot van Russische olie. Olie levert het bewind van president Vladimir Poetin meer geld op dan gas, aldus Landsbergis. Bovendien kunnen andere landen volgens hem Russische olie vrij eenvoudig vervangen.

In de Europese Unie ligt zo'n boycot van olie echter ingewikkeld. "Het zal geen makkelijke discussie worden", erkende Landsbergis. In de Verenigde Staten is het parlement al gekomen met een voorstel voor een Russische olieboycot.

"Wij nemen een soortgelijke positie in", verklaarde minister Hoekstra op een gezamenlijke persconferentie. Maar hij wees er ook op dat veel Europese landen veel afhankelijker zijn van Russische olie en gas dan Nederland. Er moet rekening worden gehouden met de belangen van al onze Europese bondgenoten, benadrukte Hoekstra.

Meer uit Binnenland

Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

9 minuten geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

16 minuten geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

23 minuten geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

2 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

2 uur geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

4 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

4 uur geleden