Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen plaatst bewakingscamera's langs volledige grens Belarus

Litouwen plaatst bewakingscamera's langs volledige grens Belarus

VILNIUS (ANP/DPA) - Litouwen gaat bewakingscamera's plaatsen langs de volledige grens met Belarus, als een reactie op de migrantencrisis die in november een hoogtepunt bereikte. Momenteel is ongeveer de helft van de grens voorzien van camera's.

Het project zal ongeveer 40 miljoen euro kosten. Camera's zijn goedkoper dan een fysieke barrière, zei premier Ingrida Simonyte volgens persbureau BNS. Buurland Polen is afgelopen week begonnen met de bouw van een grensmuur bij Belarus, ter vervanging van een tijdelijk hekwerk. De grensmuur gaat Polen 353 miljoen kosten.

Belarus maakte in mei bekend migranten op reis naar de Europese Unie niet meer tegen te houden, vermoedelijk als reactie op EU-sancties. Duizenden migranten probeerden in de maanden daarop vanuit Belarus via Polen, Litouwen of Letland de EU binnen te komen. De toestroom van migranten nam flink af nadat deze drie landen hun grenzen hadden verstevigd.

Meer uit Buitenland

Marine Le Pen doet toch mee aan presidentsverkiezingen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.

3 uur geleden
Prins Harry: geen gerechtigheid gekregen in Daily Mail-zaak

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.

3 uur geleden
Straten in Manhattan afgesloten om instortingsgevaar flat

NEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.

4 uur geleden
Meerderheid Europees Parlement wil Oekraïne bij de EU

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement is voor toetreding van Oekraïne tot de EU, als aan alle daarvoor geldende criteria wordt voldaan. Dat werd dinsdag duidelijk in een debat hierover. De uiterst rechtse en linkse partijen zijn tegen.

4 uur geleden
Hongaarse publieke omroepen tijdelijk gestopt met uitzenden

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee Hongaarse publieke omroepen zijn tijdelijk gestopt met uitzenden na een reorganisatie. Premier Péter Magyar noemt het een historische dag. "Vandaag komt er een eind aan de propaganda-uitzendingen bij publieke media." De omroepen hadden volgens hem nauwe banden met oud-premier Viktor Orbán.

4 uur geleden
Macron: Syrië krijgt 50 miljoen euro van Assad-familie terug

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Syrië tijdens een bezoek beloofd ruim 50 miljoen euro die werd gestolen door de familie van de voormalige dictator Bashar al-Assad terug te geven. Het was het eerste bezoek van een Europese leider aan het land sinds de val van het regime in 2024.

5 uur geleden
NAVO: ook in 2026 halen nog niet alle landen oude bestedingsnorm

ANKARA (ANP) - Ook dit jaar halen nog steeds niet alle NAVO-landen de afgesproken ondergrens voor hun defensiebudget, laat staan de veel hogere nieuwe norm. Maar zorgenkinderen Tsjechië en Albanië voldoen dit jaar naar verwachting alsnog nipt aan hun verplichtingen, becijfert de NAVO. Onder hoge druk hebben ze in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara hun defensie-uitgaven toch opgeschroefd. Slovenië is het enige land dat opnieuw verzaakt.

5 uur geleden