Litouwen plaatst bewakingscamera's langs volledige grens Belarus
VILNIUS (ANP/DPA) - Litouwen gaat bewakingscamera's plaatsen langs de volledige grens met Belarus, als een reactie op de migrantencrisis die in november een hoogtepunt bereikte. Momenteel is ongeveer de helft van de grens voorzien van camera's.
Het project zal ongeveer 40 miljoen euro kosten. Camera's zijn goedkoper dan een fysieke barrière, zei premier Ingrida Simonyte volgens persbureau BNS. Buurland Polen is afgelopen week begonnen met de bouw van een grensmuur bij Belarus, ter vervanging van een tijdelijk hekwerk. De grensmuur gaat Polen 353 miljoen kosten.
Belarus maakte in mei bekend migranten op reis naar de Europese Unie niet meer tegen te houden, vermoedelijk als reactie op EU-sancties. Duizenden migranten probeerden in de maanden daarop vanuit Belarus via Polen, Litouwen of Letland de EU binnen te komen. De toestroom van migranten nam flink af nadat deze drie landen hun grenzen hadden verstevigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump hoopt dat het tijdelijke bestand in de Oekraïense stad Olesjky een vervolg krijgt. "Laten we Olesjky zien als een sprankje in een duistere wereld, in staat om licht te schijnen op het beste in de mens", zei ze tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis. Daarbij waren ook vertegenwoordigers uit Oekraïne en Rusland aanwezig. Die prezen haar inspanningen en zeiden ook blij te zijn met de zeldzame onderbreking van de gevechten.
37 seconden geledenASUNCIÓN (ANP/AFP) - De Paraguayaanse president Santiago Peña heeft aangekondigd op te stappen, nadat de steun voor hem in het land was gekelderd vanwege een bankencrisis. Die ontstond deze week door problemen bij ueno, een bank die onder meer overheidsgeld beheert. Bijna 3 van de 6,5 miljoen Paraguayanen konden daardoor niet bij hun tegoeden.
1 minuut geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse komiek en acteur Russell Brand is door een jury schuldig bevonden aan verkrachting en meerdere aanrandingen. Brand stond de afgelopen weken in Londen terecht in een zaak waarin hij van meerdere verkrachtingen werd verdacht.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de bommeldingen in de Europese luchtvaart aan elkaar zijn gelinkt, zegt Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport). Deze week kregen meer dan twintig passagiersvluchten te maken met dit soort meldingen, waarvan een groot deel op donderdag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - In 73 steden door heel Frankrijk zijn zo'n 250.000 mensen de straat op gegaan, zegt de Franse vakbond CGT volgens de nieuwssite BFMTV. Her en der zijn meldingen van brandstichting en ingrijpen van de politie, maar op de meeste plaatsen zijn de protesten volgens de politie vreedzaam. Er wordt geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten voor levensonderhoud, het niveau van de publieke voorzieningen en de staat van het onderwijs.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is volgend jaar niet welkom bij de G20-top in het Verenigd Koninkrijk, meldt de Britse premier Andy Burnham. Er is veel internationale kritiek op het besluit van de VS om Poetin uit te nodigen voor de komende G20 in Miami in december. Burnham heeft tegen The Economist gezegd dat de Russische president volgend jaar in ieder geval geen uitnodiging krijgt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Partijvoorzitter Valerie Van Peel van de Belgische N-VA heeft donderdag voor en na haar bezoek aan de Belgische koning Filip niets tegen de pers gezegd. Zij was de laatste van de vijf partijvoorzitters die de afgelopen dagen bij de koning moesten komen om over de begrotingscrisis te praten.
5 uur geleden