Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen heft verbod op spoortransport naar Kaliningrad op

Litouwen heft verbod op spoortransport naar Kaliningrad op

MOSKOU (ANP/RTR) - Litouwen heft het verbod op het vervoer van gesanctioneerde goederen per trein naar de Russische exclave Kaliningrad op, heeft het Russische persbureau RIA vrijdagavond gemeld. De Europese Unie liet eerder al weten dat het doorvoerverbod alleen betrekking zou moeten hebben op vervoer over de weg. Litouwen zou daarom wel moeten toestaan dat Rusland goederen als cement, staal en hout per spoor via Litouwen naar de exclave brengt.

Kaliningrad ligt ingeklemd tussen Polen en Litouwen en is afgesneden van de rest van Rusland. De transporten door EU-grondgebied lagen sinds juni grotendeels stil vanwege de oorlog in Oekraïne.

Persbureau RIA citeerde vrijdag echter een woordvoerder van de Litouwse staatsspoorwegmaatschappij, die zei dat klanten zijn geïnformeerd dat ze weer goederen kunnen vervoeren. En in een ander bericht citeerde een tweede Russische persbureau, TASS, een ambtenaar van de regering van Kaliningrad die zei dat binnenkort zestig wagons cement naar de exclave zullen rijden.

Litouwen dient de goederentreinen volgens de EU nog wel te inspecteren, om bijvoorbeeld te beletten dat Rusland spullen meestuurt die ook militair kunnen worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

16 minuten geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

1 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

1 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

3 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

7 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

8 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

9 uur geleden