Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen heft verbod op spoortransport naar Kaliningrad op

Litouwen heft verbod op spoortransport naar Kaliningrad op

MOSKOU (ANP/RTR) - Litouwen heft het verbod op het vervoer van gesanctioneerde goederen per trein naar de Russische exclave Kaliningrad op, heeft het Russische persbureau RIA vrijdagavond gemeld. De Europese Unie liet eerder al weten dat het doorvoerverbod alleen betrekking zou moeten hebben op vervoer over de weg. Litouwen zou daarom wel moeten toestaan dat Rusland goederen als cement, staal en hout per spoor via Litouwen naar de exclave brengt.

Kaliningrad ligt ingeklemd tussen Polen en Litouwen en is afgesneden van de rest van Rusland. De transporten door EU-grondgebied lagen sinds juni grotendeels stil vanwege de oorlog in Oekraïne.

Persbureau RIA citeerde vrijdag echter een woordvoerder van de Litouwse staatsspoorwegmaatschappij, die zei dat klanten zijn geïnformeerd dat ze weer goederen kunnen vervoeren. En in een ander bericht citeerde een tweede Russische persbureau, TASS, een ambtenaar van de regering van Kaliningrad die zei dat binnenkort zestig wagons cement naar de exclave zullen rijden.

Litouwen dient de goederentreinen volgens de EU nog wel te inspecteren, om bijvoorbeeld te beletten dat Rusland spullen meestuurt die ook militair kunnen worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Gezant VS: Libanon komt met plan voor ontwapening Hezbollah

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon komt op 31 augustus met een plan over hoe het Hezbollah wil overtuigen zich te ontwapenen. De Amerikaanse gezant voor Libanon en Syrië, Thomas Barrack, meldt dat na overleg met de Libanese president Joseph Aoun.

1 uur geleden
Merz: Duitsland gaat Palestijnse staat nu niet erkennen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland wil op dit moment de Palestijnse staat nog niet erkennen, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Een aantal landen, waaronder Frankrijk en Canada, heeft zo'n stap wel aangekondigd. "We zullen ons niet bij dat initiatief aansluiten", aldus Merz in een gezamenlijke persconferentie met de Canadese premier Mark Carney in Berlijn.

1 uur geleden
Werkgroep veiligheidsgaranties Oekraïne bespreekt bijdrage VS

HELSINKI/KYIV (ANP/RTR) - Bij het jongste overleg over veiligheidsgaranties voor Oekraïne is de Amerikaanse bijdrage daaraan besproken, zei de Finse president. Ook Polen, dat eerst nog ontbrak, is inmiddels aangeschoven.

2 uur geleden
China klaagt bij Japan na oproep over wegblijven van parade

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bij Japan geprotesteerd na een Japanse oproep aan andere landen om niet naar een Chinese militaire parade te gaan. De Volksrepubliek China houdt de parade op 3 september om stil te staan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog, tachtig jaar geleden.

2 uur geleden
Australische politie bevestigt dood twee agenten, zoekactie loopt

POREPUNKAH (ANP) - De Australische politie heeft bevestigd dat twee agenten zijn doodgeschoten en een derde gewond is geraakt. Er is een "aanzienlijke zoekoperatie" bezig om de schutter te vinden, aldus de politie van de deelstaat Victoria. Het gebeurde in landelijk gebied buiten Porepunkah, tussen Melbourne en Canberra.

3 uur geleden
Israëlische betogers eisen vrijlating gijzelaars en einde oorlog

TEL AVIV (ANP/AFP) - Demonstranten voeren in Israël actie voor de vrijlating van de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog. De betogingen vinden plaats op de dag van een nieuw overleg van het veiligheidskabinet.

3 uur geleden
Australië beschuldigt Iran van antisemitische aanvallen

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - Australië stelt dat Iran achter zeker twee antisemitische aanvallen in het land zit. Australië zet de Iraanse ambassadeur uit vanwege de beschuldigingen, aldus de Australische premier Anthony Albanese. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat Australië een ambassadeur uitzet, zegt de Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong.

7 uur geleden