Litouwen: geen bewijs dat DHL-toestel crashte door sabotage
VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen gaat er nog steeds van uit dat het vrachtvliegtuig van DHL maandag door technische oorzaken crashte. De minister van Defensie zegt geen aanwijzingen te hebben dat sprake was van sabotage.
"We neigen naar de technische variant", bevestigde ook het hoofd van het Nationale Crisiscentrum. Hij beklemtoonde wel dat nog nieuwe informatie aan het licht kan komen.
Het vliegtuig van het koeriersbedrijf stortte maandag neer bij hoofdstad Vilnius. Een inzittende kwam om het leven. Overlevenden van de crash verklaarden dat voorafgaand aan het incident geen sprake was van chaos of problemen in het vliegtuig, aldus minister Laurynas Kasciunas. Er zou geen sprake zijn geweest van rook aan boord.
De autoriteiten hebben inmiddels de zwarte dozen geborgen. Ze concludeerden ook dat het toestel geen gps gebruikte om te landen, dus het verstoren van dergelijke signalen speelde waarschijnlijk geen rol bij de crash.
Meer uit Buitenland
BAALBEK/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens Libanese media zeker 26 doden gevallen in het oosten van Libanon. Gevreesd wordt dat het dodental oploopt.
35 minuten geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
4 uur geleden