Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Litouwen: geen bewijs dat DHL-toestel crashte door sabotage

Litouwen: geen bewijs dat DHL-toestel crashte door sabotage

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen gaat er nog steeds van uit dat het vrachtvliegtuig van DHL maandag door technische oorzaken crashte. De minister van Defensie zegt geen aanwijzingen te hebben dat sprake was van sabotage.

"We neigen naar de technische variant", bevestigde ook het hoofd van het Nationale Crisiscentrum. Hij beklemtoonde wel dat nog nieuwe informatie aan het licht kan komen.

Het vliegtuig van het koeriersbedrijf stortte maandag neer bij hoofdstad Vilnius. Een inzittende kwam om het leven. Overlevenden van de crash verklaarden dat voorafgaand aan het incident geen sprake was van chaos of problemen in het vliegtuig, aldus minister Laurynas Kasciunas. Er zou geen sprake zijn geweest van rook aan boord.

De autoriteiten hebben inmiddels de zwarte dozen geborgen. Ze concludeerden ook dat het toestel geen gps gebruikte om te landen, dus het verstoren van dergelijke signalen speelde waarschijnlijk geen rol bij de crash.

Meer uit Buitenland

Israël dropt pamfletten boven Beiroet, inwoners in paniek

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.

6 minuten geleden
Europese Commissie: EU heeft Polen nodig voor veiligheid Europa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt dat Polen gebruik gaat maken van de EU-lening voor defensieprojecten, die het land zelf heeft aangevraagd. "De EU heeft Polen nodig voor de veiligheid van Europa en Polen is de ruggengraat van de oostflankbewaking", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag.

22 minuten geleden
Hegseth: opperste leider Iran vermoedelijk verminkt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.

28 minuten geleden
Cuba bevestigt in overleg te zijn met VS over mogelijke deal

HAVANA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.

1 uur geleden
Brussel peinst niet over verzachting EU-sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en de Europese Raad peinzen er niet over de EU-sancties tegen Rusland te verzachten. Dat hebben ze vrijdag benadrukt in reactie op het eenzijdige Amerikaanse besluit om sancties op Russische olie-export op te heffen. "Het besluit brengt de Europese veiligheid in gevaar", schrijft voorzitter van de EU-leiders António Costa op X.

1 uur geleden
Franse militair kwam om het leven door Iraanse drone

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse militair die om het leven kwam in Iraaks-Koerdistan, werd gedood door een Iraanse Shahed-drone, meldt kolonel François-Xavier de la Chesnais. Bij de aanval donderdagavond raakten meerdere andere Franse militairen gewond.

1 uur geleden
Bolsonaro opnieuw opgenomen in ziekenhuis

SÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.

1 uur geleden