
Litouwen draait gaskraan uit Rusland helemaal dicht
VILNIUS (ANP) - Litouwen heeft de toelevering van gas uit Rusland volledig stopgezet. Het land is niet langer afhankelijk van energie uit het buurland, meldt president Gitanas Nausėda op Twitter. Volgens het Litouwse ministerie van Energiezaken werkt het gastransmissiesysteem sinds begin april zonder de invoer van Russisch gas, waardoor Litouwen het eerste EU-land is dat niet langer Russisch gas importeert.
Nausėda moedigt de overige Europese landen aan om hetzelfde te doen. "Jaren geleden heeft mijn land beslissingen genomen die ons vandaag in staat stellen om zonder pijn de energiebanden met de agressor te verbreken. Als wij het kunnen, kan de rest van Europa het ook!"
Door de oorlog in Oekraïne is de houding van Europa tegenover Rusland volgens Nausėda drastisch aan het veranderen. "Sommige EU-landen hebben tijd nodig om hun energiebanden met Rusland te verbreken. Ik ben er zeker van dat we er wel komen. Zelfs als de oorlog voorbij is, kunnen we niet weer overgaan tot de orde van de dag."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De bouw van bijna 6300 woningen is in juli en augustus definitief geworden doordat de Raad van State woningbouwzaken met voorrang heeft behandeld. Dat heeft een woordvoerder van de hoogste bestuursrechter bevestigd na berichtgeving in Trouw. Hij verwacht dat dit aantal de komende tijd eerder toeneemt dan afneemt.
13 minuten geledenGENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis, met achttien vestigingen ook een grote speler in Nederland, heeft in het tweede kwartaal flink geprofiteerd van internationale kaskrakers. Onder meer door het succes van films als A Minecraft Movie, Lilo & Stitch en Mission Impossible: The Final Reckoning nam het aantal bezoekers met ruim 17 procent toe ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
15 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt het hoofdkantoor en de vestigingsplaats te verhuizen naar de Verenigde Staten. Dat maakte de verzekeraar donderdag bekend bij de publicatie van de halfjaarcijfers. Het bedrijf start een onderzoek naar de mogelijke verhuizing en hoopt de uitkomsten daarvan tijdens de beleggersdag op 10 december dit jaar te delen. Aegon heeft nu zijn hoofdkantoor op Schiphol en is gevestigd op Bermuda.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Fed-bestuurder Lisa Cook is niet van plan om te vertrekken bij de Amerikaanse centrale bank, ondanks oproepen van president Donald Trump vanwege beschuldigingen van hypotheekfraude. "Ik ben niet van plan om mij te laten intimideren om af te treden vanwege enkele vragen die in een tweet zijn opgeworpen", zegt Cook.
55 minuten geledenEN HAAG (ANP) - Consumenten waren in augustus net zo negatief als een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen bleef deze maand staan op min 32. In juni was dat min 36. Het vertrouwen bleef daarmee ruimschoots onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (min 10).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in juli opnieuw onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in juni, mei en april. Gemiddeld bleef het aantal werklozen over de afgelopen drie maanden ook vrijwel gelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in het tweede kwartaal gedaald tot 20.000. Dat zijn er 3300 minder dan in dezelfde periode vorig jaar, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.
2 uur geleden