
Literprijs benzine op hoogste niveau dit jaar
EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft donderdag het hoogste punt van dit jaar bereikt. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers bedraagt de literprijs 2,188 euro. Dat is het hoogste niveau sinds 22 november vorig jaar. De prijsstijging is onder meer het gevolg van de dure dollar, aldus directeur Paul van Selms van UnitedConsumers.
"Een vat olie wordt betaald in dollars en de dollar is sterker geworden ten opzichte van de euro. Oftewel: je krijgt minder dollar voor een euro", legt Van Selms uit. "Dat maakt het duurder om olie in te kopen. En de inkoopprijs van ruwe olie vertaalt zich door naar de prijzen aan de pomp." De literprijs voor benzine die UnitedConsumers meldt is de adviesprijs. Adviesprijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gerekend, elders liggen de prijzen vaak een stuk lager.
De geopolitieke spanningen leiden daarnaast tot onzekerheid over de levering van olie en olievoorraden. Daardoor is het moeilijk in te schatten hoe de brandstofprijzen zich na donderdag verder gaan ontwikkelen. "Wel zien we dat de oliemarkt niet meer zo heftig op politieke ontwikkelingen reageert als in 2022 gebeurde", stelt Van Selms. "Ik denk dat de brandstofprijzen nog even door kunnen stijgen, maar ik verwacht niet dat de stijging eindeloos doorzet."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. Beleggers verwerkten de notulen van de recentste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd het grootste zorgpunt was van de Fed-beleidsmakers, meer dan de werkgelegenheid.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.
7 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
8 uur geleden