Lisa Marie Presley (54), dochter van Elvis, overleden
ALABASAS (ANP) - Lisa Marie Presley, de enige dochter van Elvis Presley, is donderdag (lokale tijd) op 54-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Los Angeles. Haar moeder Priscilla schrijft "met pijn in het hart het verschrikkelijke nieuws te moeten delen dat mijn mooie dochter Lisa Marie ons verlaten heeft". Volgens de Amerikaanse entertainmentwebsite TMZ overleed de zangeres aan de gevolgen van een hartstilstand.
"Ze was de meest gepassioneerde, sterke en liefdevolle vrouw die ik ooit heb gekend", schrijft moeder Priscilla over Lisa Marie. Eerder op de dag werd Presley volgens TMZ door de huishoudster gevonden in de slaapkamer van hun huis in Calabasas in de Amerikaanse staat Californië. Op ongeveer hetzelfde moment zou Lisa Marie's ex-man Danny Keough thuis zijn gekomen, die Presley zou hebben gereanimeerd totdat de ambulance kwam.
Haar leven stond volgens The New York Times voor een groot deel in het teken van de enorme erfenis die haar vader Elvis, een van 's werelds beroemdste zangers, achterliet. Zo was ze dinsdag nog aanwezig bij de uitreiking van de Golden Globes. Daar zag zij samen met haar moeder hoe acteur Austin Butler in de prijzen viel voor zijn rol als Elvis in de film Elvis.
"Het was werkelijk verbijsterend. Ik heb er dagenlang over gedaan om het te verwerken, omdat het zo perfect en authentiek was", zei Presley eerder deze week over die vertolking van Butler. Ze was 9 jaar oud toen haar vader in 1977 overleed. Zelf trad Lisa Marie in zijn voetsporen en werd zangeres, maar zo succesvol als haar vader is ze niet geworden. Ze bracht drie albums uit.
Verder werd Presley bekend door een reeks spraakmakende huwelijken. Zo was ze tussen 1994 en 1996 getrouwd met Michael Jackson, nadat ze eerder van Keough gescheiden was. In 2002 trouwde ze met acteur Nicolas Cage, maar dat huwelijk hield slechts vier maanden stand. Tussen 2006 en 2016 was ze samen met Michael Lockwood.
Een van haar vier kinderen, Benjamin Keough, kwam in 2020 op 27-jarige leeftijd door zelfmoord om het leven. In een uitgebreid essay in People Magazine zei Presley daar vorig jaar over dat haar leven al sinds haar jeugd werd gekenmerkt door dood, verdriet en verlies. "Verdriet stopt niet en gaat op geen enkele manier weg, ook niet na jaren. Het is iets dat je de rest van je leven met je mee moet dragen, ondanks wat andere mensen of culturen ons willen laten geloven", zei Presley daar toen zelf over.
Meer uit Buitenland
TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
21 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
4 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
8 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
8 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
8 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
9 uur geleden