Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lisa Loeb wint 'hoogbegaafdenprijs' Impact Award

Lisa Loeb wint 'hoogbegaafdenprijs' Impact Award

AMSTERDAM (ANP) - Cabaretière, zangeres, presentatrice en schrijfster Lisa Loeb wint dit jaar de Mensa Fonds Impact Award. Deze 'hoogbegaafdenprijs' wint ze omdat ze "met humor en openheid onderwerpen als de positie van (slimme) vrouwen en geestelijke gezondheid" bespreekbaar maakt, aldus de jury.

Loeb won in 2021 het populaire televisieprogramma De Slimste Mens. Daarin merkte zij "dat slim zijn voor vrouwen niet vanzelfsprekend is". De jury waardeert met de prijs de open manier waarin ze daarmee omging in het programma. Loeb hoopt een goede ambassadeur voor hoogbegaafden en dan vooral voor hoogbegaafde vrouwen te zijn, zo reageert de "dankbaar en vereerde" winnares in een verklaring.

De Impact Award wordt voor de derde keer uitgereikt. Dat gebeurt op zondag 10 april in De Balie in Amsterdam. Eerdere winnaars waren presentator Diederik Jekel en hoogleraar en tegenwoordig minister van Onderwijs Robbert Dijkgraaf.

Het Mensa Fonds reikt dit jaar voor de negende keer prijzen uit aan mensen of organisaties die het verschil maken met of voor hoogbegaafden. Dit jaar zijn er nog twee andere categorieën naast de Impact Award. Op de Uitblinker Award, voorgedragen door publiek en winnaar gekozen door de jury, maken kans: de Iraanse hoogleraar aan de TU Eindhoven Masi Mohammadi, Waag-directeur Marleen Stikker en wetenschapsredacteur van de Volkskrant George van Hal.

Hoogbegaafd de Podcast van Kristel van Eijk, de Week van de Hoogbegaafdheid van Rianne van de Ven en Sjoerd Dirk Meijer en het bedrijf De Jonge Strateeg van Robin Zwiers maken kans op de Publieks Award. De winnaar daarvan wordt via publieksstemming bepaald.

Meer uit Binnenland

BuZa aan reizigers rond Madrid: neem contact op met familie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.

1 uur geleden
Politie neemt servers in beslag bij internationaal onderzoek

UTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.

3 uur geleden
Zelensky bezoekt woensdag Jetten en de koning

DEN HAAG (ANP) - President Zelensky van Oekraïne brengt woensdag een bezoek aan Nederland. In de middag ontmoet hij premier Jetten op het Catshuis. In de avond volgt een bezoek aan koning Willem-Alexander op Paleis Huis ten Bosch.

3 uur geleden
Kabinet zet in op grote rol bedrijfsleven in wederopbouw Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven krijgt als het aan het kabinet ligt een grotere rol in de wederopbouw van Oekraïne na de oorlog met Rusland. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) is in Kyiv om daarover te praten, samen met voorzitter Coen van Oostrom van werkgeverskoepel VNO-NCW.

4 uur geleden
Monitor: kinderen nog steeds niet genoeg beschermd tegen geweld

LEIDEN (ANP) - Kinderen worden nog altijd niet goed genoeg gehoord en beschermd tegen onveiligheid en geweld. Ook heeft de overheid onvoldoende zicht op het aantal kinderen in Nederland dat opgroeit in een onveilige situatie. Dat stelt het Kinderrechtencollectief in de jaarlijkse monitor Kinderrechten in Beweging. De organisatie voert woensdagmiddag actie bij de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Een Ander Joods Geluid: geen fantasieën over verandering Israël

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."

12 uur geleden
Standbeeld Aletta Jacobs in centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.

17 uur geleden