Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liquidatiezaak Delftse crimineel voor de rechter

Liquidatiezaak Delftse crimineel voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag behandelt vrijdag de zaak over de in augustus 2018 geliquideerde Delftse crimineel Karel Pronk. Aanvankelijk zou dat in april al gebeuren, maar onder meer vanwege de coronacrisis is dat enkele maanden uitgesteld.

De 53-jarige Errol J. wordt verdacht van het doodschieten van Pronk voor een koffiehuis in Delft. Mogelijk zou een ruzie enkele dagen eerder, tijdens het plaatselijke bloemencorso, de reden zijn voor de liquidatie.

Het slachtoffer stond bekend als onderwereldfiguur. Hij werd in 2009 veroordeeld wegens het leiden van een criminele organisatie, wietteelt en het bezit van wapens. Hij kreeg zes jaar cel. In 1991 was hij al eens veroordeeld tot twintig jaar cel voor het uitlokken van de moord op een tuinder in Rijswijk. Pronk ontsnapte twee keer met geweld uit de gevangenis.

Hells Angel J. valt op door grote tatoeages op zijn kale hoofd, gezicht en nek. Hij werd vorig jaar zomer in Spanje gearresteerd; er was een internationaal opsporingsbericht tegen hem uitgedaan.

Meer uit Binnenland

Drukke jaarwisseling voor ziekenhuizen in Den Haag en Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen in grote steden hebben het erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. Zo spreekt het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven van "een ontzettend drukke en heftige nacht". Ook Haaglanden MC in Den Haag, een van de grootste spoedeisende hulpen van het land, behandelde "meer patiƫnten door vuurwerk dan voorgaande jaren".

2 minuten geleden
Nieuwjaarsduik Scheveningen afgelast om harde wind

DEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat donderdag niet door vanwege de harde wind, meldt de organisatie. Die meldt dat langs de kust windkracht 7 waait.

1 uur geleden
Langere NOS Journaals op NPO 1 na onrustige nieuwjaarsnacht

HILVERSUM (ANP) - Op NPO 1 worden de NOS Journaals donderdagochtend verlengd en daarnaast herhaald. Dit wordt gedaan "in verband met de onrustige nacht en het vele extra nieuws", laat de publieke omroep weten.

1 uur geleden
Geen instortingsgevaar meer bij brandende Vondelkerk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

1 uur geleden
Tientallen omwonenden Vondelkerk zonder stroom om blussen brand

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.

2 uur geleden
Tientallen bewoners uit woningen gehaald om brand Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

5 uur geleden
Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.

5 uur geleden