Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liquidatieverdachte: kroongetuige liegt

Liquidatieverdachte: kroongetuige liegt

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van liquidatieverdachte Mohamed R. heeft donderdag tijdens een inleidende zitting van het grote strafproces Marengo wederom uitvoerig betoogd dat kroongetuige Nabil B. liegt. Mohamed R., broer van de onlangs in Colombia gearresteerde Saïd R., en kroongetuige B. waren vroeger bevriend. Momenteel staan ze elkaar naar het leven.

Volgens R.'s advocaat Nico Meijering zijn er veel gaten te schieten in de verklaringen van B. De kroongetuige B. zou eind 2017 een moordaanslag op R. hebben gepleegd, aldus Meijering. Het Openbaar Ministerie liet eerder al weten daar geen bewijs voor te hebben gevonden, maar volgens de advocaat hebben meerdere anonieme getuigen het bevestigd.

Het OM hekelde eerder al het feit dat R. zulke zware beschuldiging aan het adres van B. uit, omdat dat "buitengewoon schadelijke gevolgen kan hebben voor de kroongetuige". Een zitting vorig jaar juli ontaarde in een ordinaire scheldpartij, waarbij R. zijn vroegere vriend een "kankerleugenaar" noemde.

Meer uit Binnenland

OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

1 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

1 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

3 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

3 uur geleden
Actiegroep probeert bouwplaats Microsoft-datacentrum te bezetten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.

3 uur geleden
Sovjet Ereveld vrijdagmiddag weer open voor publiek

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.

4 uur geleden
Van Weel: nog onduidelijk wie achter bommeldingen vliegtuigen zit

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.

5 uur geleden