Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liquidatieproces Marengo begint in hoger beroep

Liquidatieproces Marengo begint in hoger beroep

SCHIPHOL (ANP) - Het hoger beroep in het omvangrijke liquidatieproces Marengo begint maandag. Iets minder dan zes weken geleden werden drie verdachten, onder wie Ridouan Taghi, door de rechtbank Amsterdam veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. De rechtbank noemde Taghi (46) "de enige" en "onbetwiste" leider van een criminele organisatie die zich bezighield met "nietsontziend ontwrichtend geweld".

Van de zeventien verdachten die bij de rechtbank terechtstonden, is bij veertien hoger beroep ingesteld. Het gaat onder anderen om de drie met een levenslange veroordeling en kroongetuige Nabil B. Hij kreeg tien jaar cel na strafvermindering in ruil voor de belastende verklaringen die hij heeft afgelegd.

De zittingen deze week vinden plaats in de beveiligde rechtbank op Schiphol. Het gerechtshof wil in deze beginfase onder meer inventariseren wat de omvang gaat worden en naar praktische kwesties kijken. De advocaten van Taghi en de broers Saïd en Mohamed R. hebben al aangegeven het woord te willen voeren. Saïd is ook tot levenslang veroordeeld, Mohamed tot 27 jaar, nadat er levenslang tegen hem was geëist.

Tot in ieder geval eind dit jaar zijn blokken van zittingsdagen ingepland. Het is nog niet duidelijk hoe lang het hoger beroep zal duren. De zaak duurde bij de rechtbank bijna zes jaar. Dat was te lang, zei de voorzitter tijdens de uitspraak.

Het omvangrijke proces gaat over zes moorden en meerdere moordpogingen.

Meer uit Binnenland

Ook Jetten wil Russische aanval wreken met meer Oekraïne-steun

MÜNSTER (ANP) - Nederland en zijn bondgenoten moeten sabotageacties en andere 'hybride' aanvallen van Rusland beantwoorden door de steun aan Oekraïne op te schroeven, zegt premier Rob Jetten. Hij schaart zich achter de oproep van onder anderen NAVO-chef Mark Rutte om zulke aanvallen zo te vergelden.

21 minuten geleden
Jetten sust: onderwijs hoeft niet te vrezen gat te moeten dichten

MÜNSTER (ANP) - Het onderwijs "hoeft niet te vrezen" dat het opdraait voor het schrappen van voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid, verzekert premier Rob Jetten. Zover gaat het volgens hem niet komen omdat "werkgevers en werknemers er samen uit gaan komen".

26 minuten geleden
Replica VOC-schip Batavia is vanuit Amsterdam terug in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Het schip De Batavia, een replica van het VOC-schip, is donderdagmiddag teruggekeerd in standplaats Lelystad, meldt een woordvoerder van Museum Batavialand. De afgelopen dagen werd het schip in Amsterdam in een stalen draagconstructie geplaatst om de kwetsbare replica beter te beschermen. Het onderhoud vindt de komende jaren in Lelystad plaats. Daar kan het houten schip drogen en gericht worden onderhouden. Het gehele proces is voor bezoekers te volgen.

2 uur geleden
Afsluitdijk klaar voor stormseizoen, werkzaamheden afgerond

DEN OEVER (ANP) - De versterking en vernieuwing van de Afsluitdijk is donderdag afgerond. Rijkswaterstaat meldt dat een nieuw gemaal en spuisluizen in gebruik zijn genomen en daarmee is de grote renovatie van de dijk nu klaar. Het vernieuwingsproject startte in 2019. Op en rond de dijk staan nog enkele projecten gepland, maar "het grote werk is gedaan".

3 uur geleden
Douane vindt achttien kilo cocaïne bij bemanningslid op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De douane heeft dinsdag op Schiphol achttien kilo cocaïne gevonden bij een bemanningslid van een vliegtuig. Over de luchtvaartmaatschappij doet de douane geen uitspraak. Het bemanningslid is aangehouden.

3 uur geleden
OM: beleggingsfraudenetwerk Ehud T. 'wijdvertakt en onnavolgbaar'

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt dat het nooit eerder een technisch zo geraffineerde ict-infrastructuur in een zaak rond beleggingsfraude heeft gezien als in die rond de 48-jarige Ehud T. "Niet eerder zo uitgebreid, wijdvertakt, internationaal, onnavolgbaar en anoniem", aldus de officier van justitie in een uitvoerige toelichting, tijdens de eerste inleidende zitting in de strafzaak tegen T. bij de rechtbank in Arnhem. Justitie verdenkt hem ervan dat hij met zijn criminele netwerk circa 550 mensen heeft opgelicht, voor in totaal 24 miljoen euro.

3 uur geleden
Slimste mens begint met eerbetoon aan Paulien Cornelisse

HILVERSUM (ANP) - De uitzending van De slimste mens van donderdagavond begint met een kort eerbetoon aan jurylid Paulien Cornelisse. Zij overleed woensdag aan kanker. Presentator Herman van der Zandt zal het woord tot de kijker richten, laat een woordvoerder van KRO-NCRV weten.

3 uur geleden