Linssen voor het eerst betrokken bij vier goals in één wedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Bryan Linssen heeft zijn reputatie als kopspecialist opnieuw waargemaakt. De 31-jarige spits van Feyenoord scoorde tegen Fortuna Sittard (5-0) twee keer met een kopbal en gaf ook twee assists, waarvan één met zijn hoofd. Voor het eerst in 322 wedstrijden in de Eredivisie was Linssen direct betrokken bij vier doelpunten in één duel, zo zocht databureau Gracenote uit.
"Bij beide hoekschoppen gaf ik stiekem aan: leg die bal maar bij de tweede paal neer", zei de Limburger bij ESPN. "Ik had een kleine jongen tegenover me. Ik ben zelf niet zo groot, maar hij ook niet. Ik had het gevoel dat er voor mij wel wat te halen was. Daarom wilde ik dat die bal bij de tweede paal zou komen." Linssen klopte Deroy Duarte in de lucht bij hoekschoppen van Orkun Kökcü en Fredrik Aursnes en kopte de 2-0 en 3-0 binnen.
De aanvalsleider van Feyenoord voerde zijn totaal dit seizoen op naar tien doelpunten, waarmee hij nu de topscorer van de Eredivisie is. Zijn teamgenoot Guus Til volgt met negen goals, net als Ajax-spits Sébastien Haller. Niemand scoorde in de laatste vijf seizoenen vaker met het hoofd dan Linssen (negentien keer). Luuk de Jong volgt met zeventien kopgoals.
Linssen kwam vorig jaar na zijn overstap van Vitesse naar Feyenoord moeizaam op gang, maar behield het vertrouwen van de toenmalige trainer Dick Advocaat. De Hagenaar, inmiddels opgevolgd door Arne Slot, haalde Linssen ook vanaf de linkerkant naar de punt van de aanval. "Hij bleef altijd vertrouwen in me houden en daar ben ik hem dankbaar voor. Hij had me ook kunnen afschrijven en je weet nooit waar ik dan naartoe was gegaan", zei Linssen. "Ik ben blij dat ik met Advocaat heb kunnen samenwerken."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
4 uur geleden