Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linssen voor het eerst betrokken bij vier goals in één wedstrijd

Linssen voor het eerst betrokken bij vier goals in één wedstrijd

ROTTERDAM (ANP) - Bryan Linssen heeft zijn reputatie als kopspecialist opnieuw waargemaakt. De 31-jarige spits van Feyenoord scoorde tegen Fortuna Sittard (5-0) twee keer met een kopbal en gaf ook twee assists, waarvan één met zijn hoofd. Voor het eerst in 322 wedstrijden in de Eredivisie was Linssen direct betrokken bij vier doelpunten in één duel, zo zocht databureau Gracenote uit.

"Bij beide hoekschoppen gaf ik stiekem aan: leg die bal maar bij de tweede paal neer", zei de Limburger bij ESPN. "Ik had een kleine jongen tegenover me. Ik ben zelf niet zo groot, maar hij ook niet. Ik had het gevoel dat er voor mij wel wat te halen was. Daarom wilde ik dat die bal bij de tweede paal zou komen." Linssen klopte Deroy Duarte in de lucht bij hoekschoppen van Orkun Kökcü en Fredrik Aursnes en kopte de 2-0 en 3-0 binnen.

De aanvalsleider van Feyenoord voerde zijn totaal dit seizoen op naar tien doelpunten, waarmee hij nu de topscorer van de Eredivisie is. Zijn teamgenoot Guus Til volgt met negen goals, net als Ajax-spits Sébastien Haller. Niemand scoorde in de laatste vijf seizoenen vaker met het hoofd dan Linssen (negentien keer). Luuk de Jong volgt met zeventien kopgoals.

Linssen kwam vorig jaar na zijn overstap van Vitesse naar Feyenoord moeizaam op gang, maar behield het vertrouwen van de toenmalige trainer Dick Advocaat. De Hagenaar, inmiddels opgevolgd door Arne Slot, haalde Linssen ook vanaf de linkerkant naar de punt van de aanval. "Hij bleef altijd vertrouwen in me houden en daar ben ik hem dankbaar voor. Hij had me ook kunnen afschrijven en je weet nooit waar ik dan naartoe was gegaan", zei Linssen. "Ik ben blij dat ik met Advocaat heb kunnen samenwerken."

Meer uit Voetbal

Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

6 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

8 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

8 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

8 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

10 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

11 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

11 uur geleden