Linssen schiet Feyenoord langs GA Eagles
DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft met de nodige moeite gewonnen van Go Ahead Eagles. In de Adelaarshorst van Deventer deden de Rotterdammers dat met 0-1. Trainer Arne Slot van Feyenoord had veel vaste krachten rust gegeven. Feyenoord heeft een zware periode achter de rug, met optredens tegen Olympique Marseille (0-0) en PSV (2-2). De Zweedse aanvaller Patrik Walemark stond voor het eerst in de basis.
Vlak na rust had Bryan Linssen de eerste kans op de openingstreffer. De vervanger van Cyriel Dessers in de spits raakte de lat na een voorzet van Marcus Pedersen. In de 71e minuut was het wel raak voor Linssen. Hij schoot raak op aangeven van Alireza Jahanbakhsh, die met een goede actie het uitverdedigen van Go Ahead had verstoord.
Als de nummer 3 van de Eredivisie speelt Feyenoord in de play-offs van de Europa League. De club plaatst zich rechtstreeks voor dat toernooi, als het eind mei de finale van de Conference League tegen AS Roma wint.
Feyenoord sluit de competitie zondag af met een thuiswedstrijd tegen FC Twente. Slot kondigde eerder aan dan vermoedelijk wel in de sterkste opstelling te spelen, mede met het oog op het naderende duel met AS Roma.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
28 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geleden