Linssen bevrijdt zichzelf bij Feyenoord van last op schouders
ROTTERDAM (ANP) - Bryan Linssen maakte al eens een hattrick voor Heracles Almelo en voor Vitesse en woensdag mocht hij ook in dienst van Feyenoord de wedstrijdbal mee naar huis nemen. Met drie doelpunten tegen sc Heerenveen (3-0) bevrijdde de 30-jarige aanvaller zichzelf van een grote last op zijn schouders.
"Dit is een enorme opluchting", zei Linssen, die sinds zijn overstap in de zomer van Vitesse naar Feyenoord pas één keer had gescoord. "Er is een enorme last van mijn schouders gevallen. Want laten we er niet omheen draaien: het gaat toch in je hoofd zitten als je als aanvaller niet scoort. Je gaat erover nadenken, dingen zoeken waar het door komt. Als ik in mijn auto zat en ik zag dat voorbij rijdende mensen me herkenden, dan wist ik wat ze dachten. Ook van mijn medespelers kreeg ik het vaak te horen", aldus Linssen.
Op de wedstrijdbal die Linssen mee naar huis mocht nemen, schreven zijn medespelers de tekst 'dat werd tijd'. "En dat is ook zo", zegt de Limburger. "Ik kan ze daar geen ongelijk in geven. Ik ben vooral heel blij dat dit me vandaag is gelukt."
De laatste speler die in de Eredivisie voor drie verschillende clubs een hattrick maakte, was John Lammers. Hij deed dat voor NAC Breda, VVV-Venlo en op 4 november 1995 ook voor Willem II, in de wedstrijd tegen FC Groningen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
10 uur geleden