Linkse partijen willen snel debat met Plasterk over formatie
DEN HAAG (ANP) - De linkse partijen in de Tweede Kamer willen snel een debat met informateur Ronald Plasterk over de stand van zaken in de kabinetsformatie. GroenLinks-PvdA dient daartoe woensdag een verzoek in dat gesteund wordt door in ieder geval SP, Volt, DENK en de Partij voor de Dieren.
"Meer bezig met een ander de schuld geven dan problemen oplossen", reageert partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA op het berichtenplatform X. "Problemen kunnen niet blijven wachten op formatie. Nederland verdient leiderschap en oplossingen. Zo snel mogelijk debat om te bepalen hoe nu verder."
Wat Volt-voorman Laurens Dassen betreft is het "experiment" met de PVV aan het stuur van de kabinetsformatie zo snel mogelijk voorbij. "Wilders propageert al twintig jaar levensgevaarlijke ideeën en belooft nepoplossingen die niet te betalen zijn. Tijd voor een andere formatiekoers."
Delen met kamer
SP-leider Jimmy Dijk wil dat "alle cijfers over de overheidsfinanciën die bij de formatie op tafel lagen" met de hele Kamer worden gedeeld. "Maak duidelijk wat er op tafel lag, hoe het ervoor staat, waarover gesproken werd en doe niet aan geheimhouding van deze cijfers en informatie."
Stephan van Baarle van DENK vindt de gang van zaken "totaal onnavolgbaar". Daarom vindt ook hij het tijd voor een debat. Wel merkt Van Baarle op dat een kabinet met Wilders niet snel genoeg kan stranden wat zijn partij betreft. Hij vindt het "al erg genoeg" dat andere partijen hem als "een serieuze gesprekspartner hebben gezien".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten noemt het een "heel mooi symbool" dat hij de eerste premier van Nederland kan worden die openlijk homo is. De D66-leider zegt "heel veel zin" te hebben om aan de slag te gaan. "En dat ik toevallig met een man samen ben, dat betekent ook iets voor de lhbti-gemeenschap, in Nederland en wereldwijd." Jetten wordt ook de eerste premier namens zijn partij.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.
4 uur geledenRHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.
21 uur geleden