Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse partijen: betaal zonnepanelen voor mensen in tochtig huis

Linkse partijen: betaal zonnepanelen voor mensen in tochtig huis

DEN HAAG (ANP) - Zes gratis zonnepanelen voor mensen in de slechtst geïsoleerde huizen. Als het de PvdA en GroenLinks ligt, worden huishoudens daarmee geholpen hun energieverbruik te verminderen. Het benodigde geld kan wat hen betreft uit een potje komen dat de coalitiepartijen gereserveerd hebben voor kernenergie.

PvdA-Kamerlid Joris Thijssen kwam met dat voorstel, waarvan hij de kosten op zo'n 300 miljoen euro schat, tijdens de behandeling van de begroting Economische Zaken en Klimaat in de Tweede Kamer. "Dit zorgt dat precies die huishoudens een lagere energierekening hebben die dat het hardste nodig hebben."

Het kabinet wil gezinnen en kleine bedrijven volgend jaar te hulp schieten door een maximumprijs in te stellen voor stroom en gas tot een bepaald verbruik. De linkse partijen hebben dat zelf voorgesteld en zijn dan ook voor, maar willen dat daarnaast meer werk wordt gemaakt van energiebesparing. Ook door bijvoorbeeld sneller huizen te isoleren.

VVD-Kamerlid Silvio Erkens wil "met een open blik" kijken naar meer energiebesparing. Maar niet met geld dat bestemd is voor kernenergie. "Dat is meer om een politiek punt te maken en misschien iets minder om met een concrete oplossing te komen", verwijt hij Thijssen. In het coalitieakkoord is afgesproken dat in het kader van klimaatbeleid ook geïnvesteerd wordt in kernenergie.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

42 minuten geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

1 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

2 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

3 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

4 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

4 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

5 uur geleden