Linkse partijen: betaal zonnepanelen voor mensen in tochtig huis
DEN HAAG (ANP) - Zes gratis zonnepanelen voor mensen in de slechtst geïsoleerde huizen. Als het de PvdA en GroenLinks ligt, worden huishoudens daarmee geholpen hun energieverbruik te verminderen. Het benodigde geld kan wat hen betreft uit een potje komen dat de coalitiepartijen gereserveerd hebben voor kernenergie.
PvdA-Kamerlid Joris Thijssen kwam met dat voorstel, waarvan hij de kosten op zo'n 300 miljoen euro schat, tijdens de behandeling van de begroting Economische Zaken en Klimaat in de Tweede Kamer. "Dit zorgt dat precies die huishoudens een lagere energierekening hebben die dat het hardste nodig hebben."
Het kabinet wil gezinnen en kleine bedrijven volgend jaar te hulp schieten door een maximumprijs in te stellen voor stroom en gas tot een bepaald verbruik. De linkse partijen hebben dat zelf voorgesteld en zijn dan ook voor, maar willen dat daarnaast meer werk wordt gemaakt van energiebesparing. Ook door bijvoorbeeld sneller huizen te isoleren.
VVD-Kamerlid Silvio Erkens wil "met een open blik" kijken naar meer energiebesparing. Maar niet met geld dat bestemd is voor kernenergie. "Dat is meer om een politiek punt te maken en misschien iets minder om met een concrete oplossing te komen", verwijt hij Thijssen. In het coalitieakkoord is afgesproken dat in het kader van klimaatbeleid ook geïnvesteerd wordt in kernenergie.
Meer uit Binnenland
MOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
18 uur geleden