Linkse partijen: betaal zonnepanelen voor mensen in tochtig huis
DEN HAAG (ANP) - Zes gratis zonnepanelen voor mensen in de slechtst geïsoleerde huizen. Als het de PvdA en GroenLinks ligt, worden huishoudens daarmee geholpen hun energieverbruik te verminderen. Het benodigde geld kan wat hen betreft uit een potje komen dat de coalitiepartijen gereserveerd hebben voor kernenergie.
PvdA-Kamerlid Joris Thijssen kwam met dat voorstel, waarvan hij de kosten op zo'n 300 miljoen euro schat, tijdens de behandeling van de begroting Economische Zaken en Klimaat in de Tweede Kamer. "Dit zorgt dat precies die huishoudens een lagere energierekening hebben die dat het hardste nodig hebben."
Het kabinet wil gezinnen en kleine bedrijven volgend jaar te hulp schieten door een maximumprijs in te stellen voor stroom en gas tot een bepaald verbruik. De linkse partijen hebben dat zelf voorgesteld en zijn dan ook voor, maar willen dat daarnaast meer werk wordt gemaakt van energiebesparing. Ook door bijvoorbeeld sneller huizen te isoleren.
VVD-Kamerlid Silvio Erkens wil "met een open blik" kijken naar meer energiebesparing. Maar niet met geld dat bestemd is voor kernenergie. "Dat is meer om een politiek punt te maken en misschien iets minder om met een concrete oplossing te komen", verwijt hij Thijssen. In het coalitieakkoord is afgesproken dat in het kader van klimaatbeleid ook geïnvesteerd wordt in kernenergie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
19 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
1 dag geleden