Linkse partij Vooruit keurt deelname aan Belgische regering goed
SINT-NIKLAAS (ANP/BELGA) - Vooruit, de enige linkse partij in de nieuwe Belgische regering, heeft ingestemd met haar deelname. Dat deed de partij zaterdag tijdens een ledencongres in Sint-Niklaas.
88 procent van de aanwezigen stemde in, online deed 85 procent dat. Over de goedkeuring van Vooruit bestond eerder nog twijfel, omdat een deel van de achterban liet blijken niet enthousiast te zijn over de zogenoemde Arizona-regering.
Vijf partijen sloten vrijdag na slepende onderhandelingen een regeerakkoord. De nieuwe regering van de Vlaams-nationalist Bart De Wever bestaat uit een coalitie van onder meer sociaaldemocraten, liberalen en christendemocraten.
Mogelijk kan de nieuwe regering maandag al aantreden, maar daarvoor moeten alle coalitiepartijen hun deelname nog wel goedkeuren tijdens congressen voor hun leden. De andere vier partijen houden zondag congressen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden