Linkse partij Vooruit keurt deelname aan Belgische regering goed
SINT-NIKLAAS (ANP/BELGA) - Vooruit, de enige linkse partij in de nieuwe Belgische regering, heeft ingestemd met haar deelname. Dat deed de partij zaterdag tijdens een ledencongres in Sint-Niklaas.
88 procent van de aanwezigen stemde in, online deed 85 procent dat. Over de goedkeuring van Vooruit bestond eerder nog twijfel, omdat een deel van de achterban liet blijken niet enthousiast te zijn over de zogenoemde Arizona-regering.
Vijf partijen sloten vrijdag na slepende onderhandelingen een regeerakkoord. De nieuwe regering van de Vlaams-nationalist Bart De Wever bestaat uit een coalitie van onder meer sociaaldemocraten, liberalen en christendemocraten.
Mogelijk kan de nieuwe regering maandag al aantreden, maar daarvoor moeten alle coalitiepartijen hun deelname nog wel goedkeuren tijdens congressen voor hun leden. De andere vier partijen houden zondag congressen.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
23 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
11 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
13 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
16 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
18 uur geleden