Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse partij LFI eist vertrek Macron, rechtse RN nog niet

Linkse partij LFI eist vertrek Macron, rechtse RN nog niet

PARIJS (ANP) - De druk op de Franse president Emmanuel Macron om op te stappen, is volgens Marine Le Pen toegenomen. Toch roept de leider van de rechtse partij Rassemblement National (RN) Macron niet op om te vertrekken. Dat is aan Macron zelf, zei ze vlak nadat het parlement premier Michel Barnier en zijn kabinet had weggestuurd. De linkse partij LFI vindt wel dat de president moet vertrekken.

"Wij roepen Macron nu op om te gaan", zei Mathilde Panot van La France insoumise (LFI). Ze vindt dat er vervroegde verkiezingen gehouden moeten worden.

Het parlement nam woensdagavond een motie van wantrouwen aan tegen Barnier. Die moet volgens de grondwet nu naar de president om het ontslag van zijn kabinet in te dienen. Het kabinet is gevallen op een begroting.

Wat Macron zelf van plan is, is vooralsnog onduidelijk. Zijn kantoor heeft aangekondigd dat hij donderdagavond een toespraak houdt.

Meer uit Buitenland

Kallas: Starlink is van essentieel belang voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het Amerikaanse satellietnetwerk Starlink is "van essentieel belang voor Oekraïne", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag. Door beperkingen daarin eerder deze week kon Oekraïne zijn luchtruim en frontlinies moeilijker verdedigen. "Europa kan deze capaciteit op korte termijn helaas niet zelf leveren", aldus Kallas.

36 minuten geleden
Duizenden studenten demonstreren in Italië tegen regering Meloni

ROME (ANP) - Duizenden Italiaanse studenten demonstreren vrijdag tegen de regering van premier Giorgia Meloni. Ze keren zich onder meer tegen hervormingen in het onderwijs en defensie-uitgaven.

39 minuten geleden
Ethiopische regering kondigt interim-bestuur aan in Tigray

ADDIS ABEBA (ANP) - De Ethiopische regering heeft aangekondigd dat er een interim-bestuur komt in de noordelijke regio Tigray, waar de afgelopen weken weer gevechten zijn opgelaaid met het Tigray Volksbevrijdingsfront (TPLF). Volgens het Ethiopische staatspersbureau ENA moet het tijdelijke bestuur de rust en veiligheid doen terugkeren. Ook moeten er nieuwe verkiezingen komen.

1 uur geleden
Bulgarije vraagt NAVO om meer dronebestrijders en vliegtuigen

SOFIA (ANP/RTR) - Bulgarije heeft de NAVO officieel gevraagd om meer gevechtsvliegtuigen en dronebestrijdingswapens naar het land te sturen. Op de Zwarte Zee voor de Bulgaarse kust zijn de laatste dagen meermaals koopvaardijschepen geraakt door drones. Een van de vaartuigen is gezonken.

1 uur geleden
Buitenlandse journalist gewond bij aanvallen Westoever-kolonisten

RAMALLAH (ANP) - Bij aanvallen van Israëlische kolonisten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever zijn meerdere Palestijnen en een buitenlandse journalist gewond geraakt, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. De Israëliërs zouden olijvenplukkers hebben aangevallen en daarbij ook hebben geschoten en voertuigen en olijfbomen in brand hebben gestoken.

2 uur geleden
VN-chef: subsidiëren fossiele brandstoffen gelijk aan zelfmoord

JEREVAN (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft regeringen opgeroepen te stoppen met het subsidiëren van de productie van fossiele brandstoffen, wat volgens hem "gelijkstaat aan het subsidiëren van zelfmoord".

3 uur geleden
Von der Leyen: druk op Rusland moet worden opgevoerd

RUSSEL (ANP) - De druk op Rusland moet worden opgevoerd, zeker nu dat land zich niet aan het energiebestand met Oekraïne houdt, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag. In plaats van zich aan de afspraak te houden om elkaars energievoorzieningen niet aan te vallen, is Rusland juist aan het escaleren, zei Von der Leyen voor het begin van de tweede dag van de top van EU-regeringsleiders.

3 uur geleden