Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Linkse partij LFI eist vertrek Macron, rechtse RN nog niet

Linkse partij LFI eist vertrek Macron, rechtse RN nog niet

PARIJS (ANP) - De druk op de Franse president Emmanuel Macron om op te stappen, is volgens Marine Le Pen toegenomen. Toch roept de leider van de rechtse partij Rassemblement National (RN) Macron niet op om te vertrekken. Dat is aan Macron zelf, zei ze vlak nadat het parlement premier Michel Barnier en zijn kabinet had weggestuurd. De linkse partij LFI vindt wel dat de president moet vertrekken.

"Wij roepen Macron nu op om te gaan", zei Mathilde Panot van La France insoumise (LFI). Ze vindt dat er vervroegde verkiezingen gehouden moeten worden.

Het parlement nam woensdagavond een motie van wantrouwen aan tegen Barnier. Die moet volgens de grondwet nu naar de president om het ontslag van zijn kabinet in te dienen. Het kabinet is gevallen op een begroting.

Wat Macron zelf van plan is, is vooralsnog onduidelijk. Zijn kantoor heeft aangekondigd dat hij donderdagavond een toespraak houdt.

Meer uit Buitenland

Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

38 minuten geleden
Ontduik blowend Duitse militaire dienst, tipt linkse leider

BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.

40 minuten geleden
Kallas ziet geen paniek bij EU-ministers over vredesplan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

45 minuten geleden
EU veroordeelt wreedheden Soedan, roept op tot staakt-het-vuren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.

49 minuten geleden
Brand op klimaattop dreigt onderhandelingen dwars te zitten

BELÉM (ANP) - Door de brand die donderdag uitbrak op de locatie van de klimaattop in het Braziliaanse Belém komen onderhandelingen mogelijk in gevaar, vrezen maatschappelijke organisaties. Forse vertraging is in elk geval onvermijdelijk: niemand mag de komende uren het gebouw betreden, blijkt uit informatie die is gedeeld met onderhandelaars. De verwachting is dat het conferentiecentrum pas om 20.00 uur lokale tijd, middernacht in Nederland, weer opengaat.

51 minuten geleden
Gekozen burgemeester New York Mamdani klaar voor ontmoeting Trump

NEW YORK (ANP/AFP) - De linksradicale aankomende burgemeester van New York, Zohran Mamdani, zegt dat hij klaar is om de rechts-populistische president Donald Trump te ontmoeten. De twee ontmoeten elkaar vrijdag in Washington. Ze hebben elkaar veelvuldig uitgescholden, maar lijken hoffelijker te worden.

54 minuten geleden
Corona-onderzoek VK: regering had eerder moeten ingrijpen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Als de Britse regering van toenmalig premier Boris Johnson eerder had ingegrepen tijdens de coronapandemie, had dit tienduizenden levens kunnen redden, concludeert een speciale onderzoekscommissie. In Engeland hadden 23.000 sterfgevallen kunnen worden voorkomen als de eerste lockdown, die begon op 23 maart 2020, een week eerder was ingesteld.

1 uur geleden