Linkse oppositie zegt vertrouwen op in Faber om chaos Veldzicht
DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositie heeft het vertrouwen opgezegd in minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie). Directe aanleiding voor de motie van wantrouwen, ingediend door de SP en gesteund door GroenLinks-PvdA, Partij voor de Dieren, DENK en Volt, is de onrust die zij liet ontstaan rond de opvang van asielzoekers met psychische problemen.
In september werd bekendgemaakt dat de tbs-kliniek Veldzicht in Balkbrug op termijn de deuren zou sluiten voor asielzoekers, om meer ruimte vrij te spelen voor Nederlandse tbs'ers. Gemeenten en hulpverleners reageerden geschrokken en waarschuwden dat daardoor mensen die een gevaar kunnen zijn voor zichzelf of anderen, op straat zouden belanden.
Faber krabbelde eind november terug, maar besloot wel dat alleen de zwaarste gevallen nog terechtkunnen in Veldzicht. Andere patiënten moeten wat haar betreft vanaf 1 januari worden opgevangen in reguliere zorginstellingen.
SP'er Michiel van Nispen is daar woedend over. "Het is wachten op de eerste slachtoffers omdat deze minister onder druk van Geert Wilders en puur voor de beeldvorming zieke mensen op straat wil zetten. Dit is dom en gevaarlijk", zei hij. "Als je zo doelbewust de samenleving in gevaar brengt, dan faal je keihard in je taak en ben je het niet waard om minister te zijn."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
4 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
7 uur geleden