Linkse oppositie zegt vertrouwen op in Faber om chaos Veldzicht
DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositie heeft het vertrouwen opgezegd in minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie). Directe aanleiding voor de motie van wantrouwen, ingediend door de SP en gesteund door GroenLinks-PvdA, Partij voor de Dieren, DENK en Volt, is de onrust die zij liet ontstaan rond de opvang van asielzoekers met psychische problemen.
In september werd bekendgemaakt dat de tbs-kliniek Veldzicht in Balkbrug op termijn de deuren zou sluiten voor asielzoekers, om meer ruimte vrij te spelen voor Nederlandse tbs'ers. Gemeenten en hulpverleners reageerden geschrokken en waarschuwden dat daardoor mensen die een gevaar kunnen zijn voor zichzelf of anderen, op straat zouden belanden.
Faber krabbelde eind november terug, maar besloot wel dat alleen de zwaarste gevallen nog terechtkunnen in Veldzicht. Andere patiënten moeten wat haar betreft vanaf 1 januari worden opgevangen in reguliere zorginstellingen.
SP'er Michiel van Nispen is daar woedend over. "Het is wachten op de eerste slachtoffers omdat deze minister onder druk van Geert Wilders en puur voor de beeldvorming zieke mensen op straat wil zetten. Dit is dom en gevaarlijk", zei hij. "Als je zo doelbewust de samenleving in gevaar brengt, dan faal je keihard in je taak en ben je het niet waard om minister te zijn."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alle aandacht voor branden in stallen heeft vooralsnog niet veel vooruitgang opgeleverd. Volgens cijfers van het Verbond van Verzekeraars kwamen vorig jaar ruim 60.000 dieren om door stalbranden. Een jaar eerder lag het aantal slachtoffers met circa 60.000 in dezelfde orde van grootte.
22 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Bewoners van het aardbevingsgebied in Groningen zijn nog steeds erg kritisch op de langdurige operatie om hun huizen te herstellen of versterken. Door de complexiteit en onzekerheid van het jarenlange proces ervaren mensen stress en frustratie, waardoor ze onder meer fysieke en mentale gezondheidsklachten hebben. Ook het vertrouwen in de overheid neemt niet echt toe.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
13 uur geleden